Sincan Ekspress Haber Sayfası

12 FARKLI NOKTADA 60 PERSONELLE YOĞUN DENETİM..

12 FARKLI NOKTADA 60 PERSONELLE YOĞUN DENETİM..
327 views
14 Eylül 2020 - 22:43

Sincan Belediyesi Zabıta Ekipleri sahada sıkı denetimlere devam ediyor. 12 farklı noktada 60 personelle ilçede yoğun incelemelerde bulunuyor. İçişleri Bakanlığı; 10 Eylül 2020 tarihinde Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında ülke genelinde başlatmış olduğu, “Sağlık için hepimiz için” sloganıyla yayımlanan genelge ile denetimleri sıkılaştırdı. Sincan Belediyesi Zabıta Ekipleride salgın riskine karşı vatandaşın sağlığı için tedbirlerini artırarak 60 personelle denetim yaptı. Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük ve Sincan Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Duman da sahadaydı.

İçişleri Bakanlığı’ndan “Covid-19 Tedbirleri Kapsamında 10 Eylül 2020 Denetimi” başlıklı, “Sağlık için hepimiz için” sloganıyla yayımlanan genelgede kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulmasının ve vali/kaymakamların koordinasyonunda sürdürülen denetim faaliyetlerinin salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem taşıdığı belirtildi.

Sincan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü de denetimlere 12 farklı noktada 60 personelle katıldı. Ekipler vatandaşların yoğun olarak bulunduğu pazar yerleri, lokanta, kafe, restoran, kıraathane, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber/kuaför, internet kafe/salon, toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park gibi yaşam alanlarını tek tek gezdi. İşletmelerde sosyal mesafe kuralı, hijyen ve maske kullanımına uyulup uyulmadığı denetlendi. Esnaf ve vatandaşlara tedbirlere uymaları konusunda uyarılarda bulunuldu, vatandaşa kontrollü sosyal hayat kuralları hatırlatıldı.

Tedbirlere Uymayan Esnaf ve İşletmeler Hakkında Yasal İşlem Uygulandı.


Halk sağlığı açısından ciddi anlamda risk ve süreklilik oluşturan ya da kurallara aykırı davranışlarda ısrar edenler için ise il ve ilçe umumi hıfzıssıhha kurullarınca belirlenen cezalar uygulandı.

Zabıta ekiplerinin yanı sıra Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük ile Sincan Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Duman da denetimdeydi. İlçe genelindeki iş yeri ve Pazar yerlerini gezerek tedbiri elden bırakmamaları konusunda vatandaşları uyardılar. 

Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting
SON EKLENEN FİRMALAR
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.