Sincan Ekspress Haber Sayfası

18 MART ŞEHİTLERİ MUHTEŞEM PROGRAMLA ANILDI

18 MART ŞEHİTLERİ MUHTEŞEM PROGRAMLA ANILDI
185 views
18 Mart 2021 - 23:14

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü Töreni Erkan Volkan Yiğit Anadolu İmam-Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.

İlçe Müdürlüğümüzce Erkan Volkan Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen “Şühedâ Yurdu Bu Vatan” temalı 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü Töreni’ne Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un eşi Rana Selçuk, Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Bakanlığımız Destek Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Çolak, İç Denetim Birimi Başkanı Özgür Kalkan, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, eşi Muazzez Akpınar, Cumhuriyet Başsavcı Vekili, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Albayrak, İlçe Jandarma Komutanı Serdar Kaplan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ayfer Yıldırım, il ve İlçe yöneticilerimiz eşlik ettiler.

Tören karşılama, program arzı, 18 Mart dolayısıyla gelen telgrafların okunması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından şehitler için Kur’an-ı Kerim tilâveti ile devam etti. “Şühedâ Yurdu Bu Vatan” konulu ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un eşi Rana Selçuk, Sincan Kaymakamımız Abdullah Küçük, Belediye Başkanımız Murat Ercan ile Bakanlığımız İç Denetim Başkanı Özgür Kalkan, Destek Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Çolak ve İl Millî Eğitim Müdürü Turan Akpınar tarafından verildi.

“Şühedâ Yurdu Bu Vatan” temalı temsili tiyatronun sahnelenmesiyle devam eden törende Ahmet Andiçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Fatih Anadolu Lisesi öğrencilerimiz performanslarıyla ayakta alkışlandı. Tören hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting
SON EKLENEN FİRMALAR
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.