Sincan Ekspress Haber Sayfası

ABDUSSELAM CAMİİ DUALARLA AÇILDI

ABDUSSELAM CAMİİ DUALARLA AÇILDI
215 views
12 Mayıs 2021 - 17:37

İlçe Müftümüz Mevlüt TOPÇU, Şube Müdürümüz İlyas HENNEP ve cami cemaatinin katılımlarıyla pandemi tedbirleri eşliğinde Abdusselam Camii kılınan ilk Cuma Namazı’nın ardından ibadete açıldı.

Namaz öncesi vaazında  Cami ve imar konusuna değinen TOPÇU; İslam’da İmar ve İnşa farklı konu ve kavramlardır. İnşa belirli malzemeleri bir araya getirerek bir binayı meydana getirmek, ortaya çıkarmaktır;

İmar ise, ortaya çıkan bu binanın gereğini yerine getirmek yapılış amacına uygun şekilde camileri  ilim yuvası, gençlerin ve ailelerin buluştuğu kaynaştığı irfan mektepleri olarak  yaşatmaktır.

Bizler şuan binanın inşa sürecini tamamlayarak faaliyete geçirdik İnşallah bundan sonrada imar sürecini en güzel şekilde yerine getireceğiz, sadece burası için konuşmuyorum bir Müslüman olarak bize en yakın olan mahallimizdeki camilerimizi imar edeceğiz yani cemaati olacağız. İslam’a uygun her türlü faaliyeti hocalarımızın rehberliğinde  gerçekleştirerek kendimiz, aile efradımız ve komşularımız için camiyi hayatın merkezi haline getireceğiz. Bu vesileyle camimizin yapımında emeği geçen tüm Hocalarımıza dernek görevlilerine mahallelimize hayır sahiplerine kalbi şükranlarımı iletiyorum.” dedi.

İlçe Müftümüz MevlütTOPÇU’nunirad ettiği hutbe ve kıldırdığı Cuma Namazından sonra program sona erdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.