Sincan Ekspress Haber Sayfası

AKLI SELİM OL…UNUTMA RÜZGAR BİR GÜN TERS ESER -1

AKLI SELİM OL…UNUTMA RÜZGAR BİR GÜN TERS ESER -1
SAFA HORAN( safahoran@sincanekspress.com )
359 views
14 Mart 2021 - 6:22

20 yıldır bu basın sektörün içindeyim. Ve hayatımda ilk defa affiniza sığınarak şahsım için aldim kalemi elime.  Dedim ya şahsi. MUHATTABINA.

Bir çok ilde bir çok makamda bir çok insan gördüm. Bazılarıyla doğru işler yaptık. Bazıları ile de mertçe, yüz yüze çarpıştık. Ama hiç şahsi olmadı bizim meselelerimiz. Sadece doğrularımız farklıydı. Ama saygıyı ve muhatttaplığı hiç bırakmadık dilimizden ve zihnimizden. Bazen sert konuşmalar geçti bazende atışmalar. Ama hiç şahsilestirmedik.

Ama dedim ya bu mesele benim için şahsi.  O yüzden dile getireceklerim ne görev yaptığın kurumu ne de o kurumu yönetenleri bağlar. Üstüne basa basa söylüyorum ŞAHSİ..

Diyeceksiniz ki şahsi meseleni git yüz yüze hallet.. Neden bizim zamanımızı çalıyorsunuz. Yüz yüze gelebilsek. Telefonlarımız açılsa, geri dönüşleri yapılsa. Dile gelenler heralde bu kadar nazik ve masumane olmazdı. Ama etik ve mertçe olurdu.

Bu güne kadar bir çok kez mesleğimizde bazen hor görüldük. Bazen meslekte kalemimiz kırıldı. Bazen se takdir edildik. Ama hiç muhattapsız olmamıştık. Toyluk dönemlerimizde bir çok kez kullanıldık. Çarpıştırıldık bir çok kez siyasi oyunlarda.  Ama hiç bu kadarı olmamıştı. Saygı ve konum hiç unutulmamıştı.  Bende bundan sonra dengidir deyip seni muhattapsızlıkla baş başa bırakıyorum.

 İster umursa ister umursama.

Belki hak edip geldin o koltuğa belki de arkanda ki rüzgarla. Yaptığın işler doğrudur değildir onlar farklı mesele. Ama yapmak istediğin işler. Bilerek  yada bilmeyerek yaptığın o işler.

İçindesin yada değilsin. Bilemem. Ama oynamak istediğin senaryo eski Yeşil Çam filmleri kadar eski . Bizi birilerine karşı  kışkırtmak istiyorsun. Ha içinde değilim, farkında değilim diyorsan da bunu yapmak isteyenlere yol veriyorsun. Benim bu senaryolardan defalarca aklanarak geldiğimi hesaba katmıyorsun. Sen karşıdan nasıl gördün bilmiyorum ama ben senden daha aklı selimim.  

Senoryoyu senmi yazdın yapımcısı senmisin bilmem ama bu filmin rejisörü sensin anladığım. Ama unutuyorsun ki Sincan senin çocuklarının oynadığı yapboz değil bizde o yapbozun üzerindeki küçük insan figürleri değiliz. Bırak bu siyasi ayak oyunlarınıda işini yap.

Hayatımda senin konumunda kaç kişi gördüm biliyomusun. Kaç tanesi geldi gitti. Ben sayamadım. Ama sen şanslısın. Sen o koltukta oturduğun sürece ben seni hiç unutmayacağım. Ve mümkün olduğu sürece unutturmayacağım. 

Hayat bana neler öğretti biliyormusun. Hala da öğretiyor. Sana bir şeyler öğretir en azından saygıyı.

Şimdi diyeceksiniz ki kim bu muhattap. Merak etmeyin  Sincan için o kadar da önemli değil. Koltuğundan kalksa farketmezsiniz bile. Ha artık benim içinde önemsiz.

Dedim ya şanslısın hayatım boyunca kimseyi ve hiçbir konuyu böylesine ağır ele almadım. Demek ki ne kadar büyük hayal kırıklığına uğramışım. Umarım senin yüzünden temsil ettiğin kurum ve bu kurumu yönetenler de hayal kırıklığına uğramaz.

Senin o kurduğun senaryoda benim  ve temsil ettiğim kuruluşların yeri yok. O yüzdende senin bulunduğun kurumla senin düzeyinde yapılacak hiçbir işte ben ve ekibim yok.  Sana İNAT bütün gücümle bütün imkanlarımla Sincan’da büyüyerek devam edeceğim.  Bu konuda da ben şanslıyım.  En azından bir manası var artık.

Her görüştüğüm insan bilir. Ülke siyasetine bulaşmam. Ben yerel gazeteciyim. Takip ettiğim konular yerel. Bugün görüş farketmeksizin Sincan’ın menfaatine olan her yerde her konuda taşın altına elimi koymaya hazırım.  (Sana rağmen.)  Umarım sende Sincan menfaatine olursun.

Unutma Aklı Selim Ol…. Birgün rüzgar ters eser.

Hani eskiden radyolarda vardı . “ARKASI YARIN”

Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting
SON EKLENEN FİRMALAR
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.