Sincan Ekspress Haber Sayfası

BAŞKAN ERCAN’DAN ‘BİR KİTAP BİR UMUT’ KAMPANYASINA DESTEK

BAŞKAN ERCAN’DAN ‘BİR KİTAP BİR UMUT’ KAMPANYASINA DESTEK
167 views
02 Haziran 2021 - 23:42

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, ceza infaz kurumu kütüphaneleri için düzenlenen kitap bağışı kampanyasına katıldı. Hazırlanan kumbaralara kitap bırakan Başkan Ercan, vatandaşları kampanyaya destek olmaya çağırdı.

Adalet Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ortaklaşa başlattığı kampanyada, hükümlü ve tutukluların cezaevi kampüs yerleşkesinde kitaba erişim noktasında herhangi bir sıkıntı yaşamaması için müstakil kütüphanelerin kurulması kararlaştırıldı. ‘Bir Kitap Bir Umut’ sloganıylatüm yurtta eş zamanlı başlatılan kampanya ile hükümlü ve tutukluların okuma alışkanlığı kazanmaları, kütüphaneleri etkin olarak kullanabilmeleri ve daha fazla kitaba erişim sağlayabilmeleri amaçlanıyor.

Başkan Murat Ercan’dan Kampanyaya Destek

Ankara Batı Adliyesi’nde gerçekleştirilen bağış kampanyasına Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ve diğer yetkililer katıldı. Katılımcılar kumbaraya kitap atarak kampanyaya destek oldu. Başkan Murat Ercan kitap okumanın önemine vurgu yaparak, Sincan halkını kampanyaya destek olmaya çağırdı.

16 Haziran’a kadar devam edecek kampanya ile bağışlanan kitaplar ceza ve infaz kurumlarına gönderilecek. Kurulacak kütüphanelerle birlikte hükümlülerin ve görevli personellerin faydalanması sağlanacak.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.