Sincan Ekspress Haber Sayfası

BAŞKAN YENİKENT’E VERDİĞİ SÖZÜ TUTUYOR

BAŞKAN YENİKENT’E VERDİĞİ SÖZÜ TUTUYOR
899 views
30 Mart 2021 - 1:05

Sincan Belediye Başkanı Murat ERCAN  göreve geldiği günden beri her bulduğu fırsatta dile getirdiği Yenikent’e  “Alternatif Yol Projesi”’ni hayata geçiriyor.

Sincan Belediyesi Meclisi’nden ortak karar alınarak Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mart ayı gündemine taşınan ve Büyükşehir Meclisi’nde onaylanmasıyla  Doğuyaka Planı ve Alternatif Yol Planı”  hakkında hiçbir engel kalmadı.

Yenikent Bölgesinde çalışmaları Mustafa Tuna döneminde başlatılan “Yenikent Alternatif Yol Projesi” Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın da çabaları ile Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde onaylanarak askıya çıkartıldı.. Yıllardır Yenikent Bölgesine tek giriş-çıkış noktası olmasından kaynaklı yaşanan trafik yoğunluğunun  Ayaş Yolunun genişletilme çalışmaları ile bir nebze çözüme kavuşmuş olsa da her geçen gün nüfus yoğunluğu hızlı bir şekilde artan Yenikent bölgesine bir müjde de Sincan Belediyesi’nden geldi.

            Temelli-Yenikent Anadolu Otoyolu ile Ayaş Yolu arasında, Ayaş yoluna alternatif olarak tasarlanan, bisiklet yollarından servis yollarına kadar her detayın planda belirlendiği yaklaşık 5 km uzunluğundaki 50 metrelik yol ile aynı zamanda site tarzı yapılaşmaya olanak sağlayacak 12 katlı konut+ticaret alanları ve iş gücüne destek olacak rezerv sanayi alanları ile birlikte tasarlanan “Doğuyaka Planı” Yenikent Bölgesinin çehresini değiştireceğe benziyor.

            Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın televizyon kanallarında sözünü verdiği alternatif yol amaçlı Doğuyaka Planı, tamamen Belediyenin kendi öz sermayesi ve bünyesindeki teknik personelleri tarafından hazırlanarak Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin 2021/406 sayılı kararı ile onaylandı

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.