Sincan Ekspress Haber Sayfası

BEBEK KÜTÜPHANELERİ’NE TAM NOT

BEBEK KÜTÜPHANELERİ’NE TAM NOT
110 views
26 Haziran 2021 - 20:52

Sincan Ekspress Ekibi adına Sincan’da yaşayan vatandaşlarımızın Bebek Kütüphaneleri hakkında sorularına cevap aramak için Psikoloji Danışmanlarımız Yıldız Ebrar ULUĞ ve Asuman KAHRAMAN “ Bebek Kütüphaneleri’ni inceledi.

Ekibimiz Belediye Meclisi’nde sık sık gündeme gelen ve vatandaşlar tarafından merak edilen detayları ile ilgili “Bebek Kütüphanesi” ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Sincan Polatlı Caddesi üzerinde bulunan Bebek Kütüphanesi’ni ziyaret eden ekibimiz siz değerli okurlarımız için içerik ve uygulamalar hakkında detaylı bilgi aldı.

BEBEK KÜTÜPHANLERİ KREŞ DEĞİL

Bebek Kütüphaneleri hakkında detaylı bilgi veren yetkililer, Bebek Kütüphaneleri’nin kreşlerden farklı bir statüde olduğunu belirtti. Kreşlere çocuğunuzu bırakıp gidebileceğiniz yerler. Ama Bebek Kütüphaneleri çocukların ebebeynleri ile birlikte gelebilecekleri ve onlarla vakit geçirebilecekleri bir formatta dizayn edildiği vurgulandı.

SADECE OYUN OYNAMAK DEĞİL..

 0-5 Yaş çocukların anne veya babasıyla gelebildikleri Bebek Kütüphaneler’de çocuklarıyla oyunlar oynamasıyla birlikte aile terapisti hizmeti alabiliyor. Çocuklar yaş grupları ile oyun terapisti, spor, jimnastik, İngilizce dersleri ve akıl oyunları gibi etkinliklere katılıyor. Kütüphaneden kitap alıp çocuklarıyla birlikte okuyabilen veliler süreli olarak kitap alıp evlerine götürebiliyor.

MAKSİMUM 15 ÇOCUK ALINIYOR

 Randevu sistemi ile misafirlerini kabul eden Bebek Kütüphaneleri aynı anda maksimum çocuğa hizmet verebiliyor. Randevularını alan veliler 2 saat boyunca çocuklarıyla birlikte içerde etkinliklere katılarak süre sonunda salondan ayrılıyor. Pandemi nedeniyle 2 saatte bir boşaltılan salon dejenfekte edilerek bir sonraki randevu grubunun hizmetine açılıyor.

AİLELER VE ÇOCUKLAR İÇİN BİR FIRSAT

 Okurlarımız için Bebek Kütüphaneleri’ni gezerek donanım ve uygulamalar detaylı bilgi alan ekibimizin ortak yorumu bu imkanı iyi değerlendirebilen aileler için fırsat olarak tanımladı.

AİLELERDEN TAM NOT

 Ekibimiz Bebek Kütüphanesi ziyaretinde ailelerle görüşerek onların ortam hakkında yorumlar aldı. O an bu hizmetten yararlanan ailelerle kısa bir süre sohbet eden ekibimiz ailelerden oyun salonları ve eğitimle ilgili memnuniyet bildirdi.

DANIŞMANLARIMIZ UYARDI

 Psikoloji Danışmanımız Yıldız Ebrar ULUĞ Bebek Kütüphanleri’ni yorumlarken “Aileleri bu fırsatı iyi değerlendirmeleri gerektiğini, burada başka bir şeyle ilgilenmek yerine çocuklarıyla daha fazla ilgilenmesi gerektiğini ve aile eğitimlerini ciddiye alarak, bilinçli bir şekilde bu alanları değerlendirmeleri gerektiğine vurgu yaptı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.