Sincan Ekspress Haber Sayfası

BEBEK KÜTÜPHANESİNDEN EĞİTİCİ VE ÖĞRETİCİ ETKİNLİKLER

BEBEK KÜTÜPHANESİNDEN EĞİTİCİ VE ÖĞRETİCİ ETKİNLİKLER
285 views
26 Mart 2021 - 19:55

0-5 yaşındaki çocuklara okuma bilinci kazandırmak amacıyla faaliyetlerine başlayan Bebek Kütüphanesi çocuklar ve ailelerin vazgeçilmezi oldu. Kütüphaneyi ziyaret eden minikler kitaplarla buluşuyor, eğitici-öğretici oyunlarla bilgi ve yaratıcılığını geliştiriyor. Bebek Kütüphanesinde ebeveynlere yönelik aile danışmanlığı hizmeti veriliyor. 

Bir çocuğun gelişiminde okul kadar, okul öncesi dönem de son derece önemli. Yapılan araştırmalara göre okuma kültürü daha ilk yaşlardan itibaren kazanılmaya başlıyor. Bebeklik ve erken çocukluk dönemini hedef alan Bebek Kütüphanesinin en önemli amacı, bebek-ebeveyn ilişkisini güçlendirmek ve çekirdekten başlayan bir okuma bilinci oluşturmak. İşte bu nedenle Bebek Kütüphanesi hem çocukların hem de ailelerin vazgeçilmezi oldu.

2020 yılı Ekim ayında hizmete başlayan Sincan Belediyesi Bebek Kütüphanesi, 0-5 yaşındaki çocuklara okuma bilinci kazandırıyor. Kitapların büyülü dünyası ile daha ilk yaşlardan itibaren tanışan minikler, çekirdekten okuma kültürü kazanıyor. Böylece okuyan, araştıran, kültürlü bir neslin yetişmesi hedefleniyor.

Bebek Kütüphanesinde Eğitici-Öğretici Etkinlikler

Çocuklar kitapların sıcaklığını hissetmelerinin yanında eğitici-öğretici etkinliklerle dolu dolu zaman geçirme fırsatı yakalıyor.

Bebek Kütüphanesinde tiyatro perdesi minikler için aralanıyor. Tarihimizi ve kültürümüzü anlatan çeşitli eğitici tiyatro oyunları çocuklar için sergileniyor. Oyunlar eşliğinde İngilizce dersleri veriliyor. Akıl Oyunları ve Oyun Terapi etkinlikleri düzenleniyor. Tüm bunların yanında ebeveynlere özel “Aile Danışmanlığı” hizmeti de veriliyor.

Ailelerin etkinliklere katılabilmek için www.sincan.bel.tr adresinden randevu alması gerekiyor.

“Bebek Kütüphanemize Yoğun Talep Var”

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Bebek Kütüphanesinin çocuk gelişimi üzerindeki olumlu etkilerine değindi. Başkan Ercan, “0-5 yaş grubundaki çocuklarımız burada kitapların sıcaklığını hissedebiliyor. Çeşitli aktivitelerle eğlenme ve öğrenme fırsatı yakalıyor. Çocuklarımızın kitap bilinci ile büyümeleri için böyle bir imkan sunduk. Annelere yönelik de aile danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Bebek Kütüphanemize çok ciddi talep var.” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.