Sincan Ekspress Haber Sayfası

BELEDİYEYE BAĞLI KURULUŞLARDA RAPORDA YER ALMALI

BELEDİYEYE BAĞLI KURULUŞLARDA RAPORDA YER ALMALI
181 views
15 Nisan 2021 - 2:31

Sincan Belediyesi Meclis Nisan Ayı Toplantısında Kürsüye çıkan MHP Grup Başkan Vekili Mustafa ÜNVER, 2020 Faaliyet Raporlarına değindi.

Meclis Toplatısı’nda söz alan Sincan Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Mustafa ÜNVER, “2020 yılı faaliyet raporu üzerine, MHP grubu adına söz almış bulunmaktayım. Hepinize saygı ve hürmetlerimi sunarım. 2020’de; Gelir bütçesi %90,10 gerçekleşme ile 297 milyon Gider bütçesi %94,42 gerçekleşme ile 311 milyon olmuştur. Covid-19 salgın hastalığından dolayı olduğunu tahmin ettiğim, mal ve hizmet alımında, 26 milyon TL artış vardır. Salgın hastalık döneminde çok hızlı davranarak, dezenfekte çalışmalarını başlatan; Çevre Koruma Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü,Temizlik işleri Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, personelleri ile görev alan diğer müdürlük personeline, vefa destek gruplarına ve hizmette bulunan herkese teşekkür ederim.” dedi.

Belediyenin tamamlanan ve devam eden projelerini değerlendiren ÜNVER, Sera parkın büyütülmesi, Hasta nakil aracı, Parkinson ve benzeri hastalar için spor yapma imkânları, Türkistan ‘dan kardeş şehir çalışmaları, Azerbaycan, Pakistan, Macaristan’dan da olabilir.Diş doktorumuzun tedavi yapabilmesi için ünite alınması, Doğal afetler için acil yardım- kurtarma ekibi oluşturulması, Kapalı pazarların sayısının artırılması,Kapalı pazarlarda el emeği el işi ürünlerin satılacağı alanların oluşturulması, Üreticinin tüketiciye doğrudan ulaşabileceği doğal ürün satış noktalarının oluşturulması ve Çatalca sokak eski fen işleri tamirhane-garajının değerlendirilmesi vb. gibi bir çok önerilerinin olduğunu belirtti.

2020 Faaliyet Raporu’na da atıfta bulunan Mustafa ÜNVER, Belediye Kanunu’n bazı maddelerine değinerek,” Belediye Kanunun 14. Maddesine göre Büyükşehir Belediyesi ile nüfus 100.000 üzerindeki belediyeler kadınlar ve çocuklar için konuk evi açmak zorundadır. Madde 56 ya göre de Faaliyet raporunda bağlı kuruluş ve işletmeler ile belediye ortaklıklarına ilişkin söz konusu bilgi ve değerlendirmelerine yer verilir.” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.