Sincan Ekspress Haber Sayfası

BELÖREN’E İLK FİDAN BAKAN KURUM’DAN

BELÖREN’E İLK FİDAN BAKAN KURUM’DAN
186 views
21 Nisan 2021 - 0:19

Bakan Kurum, Sincan Belören Millet Bahçesi’nde “Millet Bahçeleri İlk Fidanla Buluşuyor” etkinliğine katıldı. Kurum, konuşmasında, ramazanın huzur ve bereket getirmesini ve Belören Millet Bahçesi’nin Sincanlılara hayırlı olmasını diledi.

Mevcuttaki 50 dönüm bahçenin 4 katı büyüklüğündeki bir alanı daha eklemek suretiyle Sincan’a kazandıracaklarını belirten Kurum, birçok ünitesi ile yürüyüş ve bisiklet yolları bölgeye hizmet edecek millet bahçesinin gelecek yıl teslim edileceğini bildirdi.

Kurum, Bakanlık olarak insanın gönlünde, ruhunda ve aklında, huzur, güven, kardeşlik sevgi uyandıran şehirler için “gece gündüz” demeden 81 ilde çalıştıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“İnsanlık aleminin mücadele ettiği iki önemli meselemiz var. Hepimizin bildiği gibi birincisi Kovid-19 salgını diğeri de iklim değişikliği. İşte aslına bakarsanız bugün yapmış olduğumuz bu projelerimiz, bizim millet bahçelerimiz, ekolojik koridorlarımız, genişlettiğimiz korunan alanlarımız, yeşil yürüyüş yollarımız ve bisiklet yollarımız; iklim değişikliğinin olumsuz etkileri ve yine Kovid-19 salgını ile mücadelemizin en önemli bileşenleridir.”

Ankara’mızın Sincan ilçesinde yapımına başladığımız Belören Millet Bahçemizde bugün ilk fidanı toprakla buluşturduk. 250 bin m²’lik alana inşa edeceğimiz ve 2022 yılının Mart ayında tamamlayacağımız Millet Bahçemiz şimdiden Sincanlı hemşehrilerimiz için hayırlı olsun.

Yeşil alanların yanı sıra meyve bahçeleri ve kent bostanı da tasarlanan Sincan Belören Millet Bahçe’mizde; millet kıraathanesi, şehir içi ulaşımına entegre bisiklet yolu, oyun, spor, etkinlik ve piknik alanları ile sevimli dostlarımız için barınaklar inşa edeceğiz

Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı genç istihdamı seferberliği ile yüzlerce gencimizi altyapı ve üstyapı üretim süreçlerimizde istihdam edecek, şehirlerimize kazandıracağımız Millet Bahçelerimizin planlama ve yapımlarını genç meslektaşlarımızla gerçekleştireceğiz.

15 ilçesinde, 4 milyon m²’lik 19 Millet Bahçesi çalışması, ekolojik koridorları, kentsel dönüşüm, sosyal konut, Sıfır Atık ve çevre yatırımları başta olmak üzere tüm projelerimizle Ankara’mız şanına yakışır bir görünüme kavuşacak, ‘Güçlü Türkiye’nin Güçlü Başkenti’ olacak

“YAPIMINA BAŞLANAN 303 MİLLET BAHÇESİNİN 192’SİNİ TOKİ İNŞA EDİYOR”

TOKİ Başkanı Ömer Bulut ise başkentte toplamda 98 bin konut inşa ettiklerini ve Ankara’nın birçok ilçesinde 28 farklı kentsel yenileme projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinasyonunda son iki yılda Mamak, Sincan, Altındağ, Elmadağ, Akyurt, Bala ve Kızılcahamam’da yeni kentsel dönüşüm projeleri başlattıklarını belirten Bulut, Sincan’da yürüttükleri projelerle ilçeye 16 bin 300 konut kazandırılacağını kaydetti.

Yapımına başlanan 303 millet bahçesinin 192’sini TOKİ’nin inşa ettiğine dikkati çeken Bulut, “Şimdiye kadar 21 millet bahçesini tamamlayıp halkımızın kullanımına sunduk. 70 millet bahçesinin yapımı devam ediyor. 11 millet bahçesi ihale sürecinde, 90 millet bahçesinin de tasarım çalışmaları sürdürülüyor. Ankara’mızın yeşil alan miktarını artırmak için Bakanlığımızın görevlendirmesiyle büyüklüğü yaklaşık 2,3 milyon metrekare olan 12 millet bahçesi yapıyoruz.” dedi.

Bulut, Sincan Belören Millet Bahçesi’nin bir yıl içinde bitirileceğini dile getirerek projenin ihale bedelinin ise KDV hariç 40 milyon 820 bin lira olduğunu aktardı.

Konuşmaların ardından Bakan Kurum ve beraberindekiler Sincan Belören Millet Bahçesi’ne ilk çam fidanını dikti.

Programa ayrıca Ankara Valisi Vasip Şahin, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ve çok sayıda davetli de katıldı.

.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.