Sincan Ekspress Haber Sayfası

BİLDİĞİN GİBİ DEĞİL.. DİYEMEM ÇÜNKÜ BİLİYORSUN

BİLDİĞİN GİBİ DEĞİL.. DİYEMEM ÇÜNKÜ BİLİYORSUN
SAFA HORAN( safahoran@sincanekspress.com )
166 views
22 Temmuz 2021 - 21:37

15 Temmuz Şehitlerimizi  hatırlayarak ve hatırlatarak başlamak istiyorum söze…

Öncelikle 15 Temmuz için hazırlanan program için teşekkür ediyorum Sincan Belediyesi ve emeği geçen herkese. Yaşanılan o lanet darbe girişimini, şehitlerimizi ve zaman zaman kaybetmeye başladığımız milli duruşumuzu hatırlatmak için güzel ve önemli bir programdı.

Pandemi sürecinden sonra halkı bu kadar heyecanlandıran, milletin sokağa çıkmasını sağlayan, Sincan halkına dışarıda hayat varmış dedirten bir program…Umarım Sincan’da bu etkinlikler devam eder.

 O yüzden Sincan’da yaşayan biri olarak ilk başta Belediye Başkanı Murat ERCAN’a ve emeği geçen herkese tekrar ve tekrar teşekkür ederim.

Bu halk birliği ve beraberliği hiçbir zaman elden bırakmadı zaten. Bu programda gösterdi ki biz halk olarak birlik ve beraberlik içindeyiz. Bu halk her zaman gösterdi ki söz konusu vatan olduğunda tek yürek olmuştur. Ne Mutlu Türküm Diyene…

Şimdi gelelim esas meseleye…

Programda performansıyla Sincan halkına güzel anlar yaşatan Ali KINIK’ın  hit şarkısı.. “BİLDİĞİN GİBİ DEĞİL” diyeceğim ama “BİLDİĞİN GİBİ”

Medya dahil bir çok çalışmamızda masumane bir şeyler olsun istedik. Çorbada bir tuzumuz olsun istedik. Ve hala da bazı olumsuz şartlara rağmen yapmaya devam ediyoruz. Bu bizim hiç ölmeyecek bir sözümüz olsun. Bazı şeylere rağmen “YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”.

Sincan gibi büyük ilçenin küçük siyaseti…..

Neden mi böyle diyorum. Bu güne kadar her attığımız adım bir dengeye çarptı. Yaptığımız her görüşme bir yana çekildi. Oysaki bizler partiler arası ve parti içi dengelere yakın olmak için yada muhalefet etmek için burada değiliz.  Biz bu dengelerin içinde olmak istemedik ve içinde değiliz. Ya da yaptığımız hiçbir şeyi bu dengeler için yapmadık. Bizim tanıdığımız tek denge SİNCAN, her ne kadar kabul etmeseniz de.  

Alışılmış birileri bir şey yapmaya başladı mı “ Acaba sorusu akla gelmeye. Neye hizmet ediyor düşüncesine..” bu şehri yönetenlerin suçu değil. Bundan önce vatan millet diye yol çıkan daha sonrada kendi çıkarına çalışanlara. Bu güne kadar da kendimiz için hiçbir kurumdan bir talebimiz olmadı.  Olmayacakta. Bugüne kadar sorulmadı mı zannediyorsunuz “sizin için ne yapabiliriz” sorusu. Hep soruya soruyla cevap verdik. “ Biz Sincan için ne yapabiliriz”

Yaptığımız işlerin hiçbirinde denge gözetmedik. Hiç kimseden yönlendirme almadık . Yaptığımız tüm görüşmeler ve ziyaretler SİNCAN için doğru olanı dile getirmek ve bu konuları istişare etmemizdir.

O YÜZDEN…..

Attığımız her adıma ve her söylemimize bir anlam yüklemeyi bırakıp, yapılan işlerdeki çizgileri net değerlendirin. Kimsenin karşısında veya yanında olmak değil de, SİNCAN’ın yanında olmak..

Muhataplarına,

Anladık. Yanımız da ya da arkamızda olmayacaksınız. Hoş bugüne kadar kimseden arkamızda durmasını istemedik ve beklemedik. Ama karşıda durmak nedir.? Bir şeylere mal etmek nedir.? Bir tarafa çekilmek nedir.?

Bugüne kadar hiçbir tepki yüzümüze gelmedi biliyormusunuz? Hep arkadan kulislerde, Arkadaş bu şehri yönetenleri, bu şehrin ileri gelenleri var. Eğere bir eleştiri varsa yada bir yanlışımız, derler ki yanlış yapıyorsun. Sincan hayallerimizi anlatıyoruz her yerde. Kimsede olumsuz bir şey söylemedi yüzümüze. Ama arkamızdan ilk dile cümle… “Bunlar kimin ekibi. Bunlar kime çalışıyor.”  Biz siyasetçi değiliz ki. Siyasi dengelerden bizene.. Sincan için doğru bir şeyler yapmak istedikten sonra bizim dengemizden sizene..

Anlayacağınız Ali KINIK, “Bildiğin Gibi Değil” demiş, bizde üstüne basa basa söylüyoruz. Arkasında bir şey aramayın. Direk doğrudan “BİLDİĞİN GİBİ”

Murat ERCAN Başkanıma,

İyi bir Sincan için gece gündüz mesai harcadığını biliyor ve gözlemleyebiliyorum acizane.. O yüzden haddim olmayarak bir kelam etmek istedim affınıza sığınarak..

Biz size güvendik başkanım. Hem şahsınıza hem de Sincan Belediye Başkanlığı vasfınıza..

Eğer bize anlattığınız prıojelerin yarısını dahi gerçekleştirebilirseniz Sincan’ın unutulmayan başkanları arasında adınızın hep geçeceğine inanıyorum.

Daha öncede dile getirmiştim. “ Yalnızsınız Başkanım”

Yalnızken Sincan algısını değiştireceksiniz, Sincanlı vatandaşlardaki algıyı değiştireceksiniz. Sincan’ı değiştireceksiniz. Dengeleri değiştireceksiniz. Zor başkanım farkındayım. Biz acizane Sincan için ufak tefek şeyler yapmak için dışarıda bu kadar tepki çekiyorsak, siz Sincan’ı değiştirmek için içerde nelerle karşılaşıyorsunuzdur kim bilir. Allah yardımcı olsun başkanım.

Haddimiz olmayarak çıkar gözetmeksizin Sincan Belediye Başkanlığı makamının yanındayız. Belki etkisiz elemanız ama hiç olmazsa karınca misali.

Hani 15 Temmuz gecesi Ali KINIK, MHP Sincan İlçe Başkanı Oğuzhan ALKAN’a bir parça armağan etmişti. Bizde Ali KINIK’ın başka parçasıyla seslenelim size..

Sen bu kurtlar sofrasından

Çıkamazsan ona yanarım

Şerefli bayrağı burca

Dikemezsen ona yanarım

Oy yiğidim, oy civanım

Tüketme umutlarını

Zalimlerin tahtlarını

Yıkamazsan ona yanarım

Bu bir Halk’ın davasıdır

Mazlumların duasıdır

Ve bir elif sevdasıdır

Çekemezsen ona yanarım

Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting
SON EKLENEN FİRMALAR
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.