Sincan Ekspress Haber Sayfası

BİZE YANDAŞ DİYORLAR, BİZ TÜM ESNAFIMIZIN YOLDAŞIYIZ.

BİZE YANDAŞ DİYORLAR, BİZ TÜM ESNAFIMIZIN YOLDAŞIYIZ.
357 views
30 Mart 2021 - 0:19

Sincan Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail ESER, gazetemize verdiği özel röportajda Esnaf Kefalet’in işleyişi ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

Sincan Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail ESER, gazetemize verdiği özel röportajda kooperatifin çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. Kooperatifin faaliyetlerini detaylarıyla paylaştı.

BİZE YANDAŞ DİYORLAR, DOĞRU SÖYLÜYORLAR BÜTÜN ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ.

Sincan Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail ESER, koronavirüs nedeniyle ertelenen seçimler konusuna değinerek “ Seçimlerimiz koronavirüs nedeniyle ertelendi. Mayıs ayına kadarda yapılması mümkün değil. Tarih vermek için Mayıs ayını beklemek gerekiyor” dedi.

Seçim çalışmaları hakkında gelen soruya da gülümseyerek cevap veren İsmail ESER “Seçim çalışması dediğiniz şeyi biz yıllardır her gün her saat yapıyoruz. Çünkü bizim en büyük çalışmamız esnafımızın yanında olmak, yıllardır elimizden geldiği kadar kayıtsız şartsız esnafımızın yanında olmaya çalıştık. Şimdi rakiplerimiz bize diyor ki yandaşlar. Doğru söylüyorlar, Çünkü biz hiçbir fark gözetmeksizin tüm esnafımızın yanındayız. Onlara yandaşız. Biz esnafımıza sadece yandaş değil, tamamının yoldaşıyız.” dedi.

ESER’DEN ESNAFA YENİ YAPILANDIRMA MÜJDESİ

Sincan Esnaf Kooperatifi Başkanı İsmail ESER, yaptığımız röportajda zor günler geçiren esnafımıza yapılandırma müjdesi verdi.

İsmail ESER, “esnafımız zor günler geçiriyor. Farkındayız. Allah hepsinin işini gücünü rast getirsin. Fakat olumsuz şartlar nedeniyle zor durumda kalan ve ödemeler konusunda sıkıntı yaşayan esnaf arkadaşlarımız var. Daha önce zaten taksitleri ertelemiştik. Şimdide ekonomik şartlar yüzünden ödeme zorluğu çekerek takibe düşen esnaflarımızın ödemelerini yapılandırıyoruz. Geçmiş borçlarının bu güne kadar işlemiş gecike faizlerini siliyoruz. Ana para üzerinden tekrar 18 aya kadar vadelendiriyoruz. Bu sıkıntıya düşen esnafımız için bir fırsat. Tekrar söylüyorum Allah hiçbir esnafımızı zor durura düşürmesin. İnşallah iyi günlerde de birlikte ve  yan yana oluruz. Bütün bu sıkıntılar yerine esnafımızın Sincan’a yapacağı yatırımlarıyla gündeme geliriz.”dedi.

2020 YILINDA TOPLAM 1100 ESNAFIMIZA DESTEK OLDUK

Kooperatif çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan İsmail ESER, 2020 yılını değerlendirerek “ 2020 yılı pandemi nedeniyle zor bir yıldı. Bütün esnafımız hazırlıksız yakalandı. Devletimizin bankalar üzerinden destekler bize bayağı yardımcı oldu. Buna rağmen 2020 yılı içinde 330’u yeni üyemiz olmak üzere toplamda 1100 esnafımıza kredi sağladık. Bu rakam bizi Ankara’da esnaf kefaletleri arasında ön sıralara taşıdı.

2020 YILINDA TOPLAM 105 MİLYON KREDİ VERDİK

İsmail ESER, Sincan Esnaf Kredi Kooperatifi’nin iyi bir yerde olduğunu söyleyerek, “  Yıllardır yaptığımız çalışmalar meyvesini verdi. 2019 yılında toplamda 30 milyon civarında kredi vermişiz. 2020 yılında bu rakam taksit ertelemeleri yapmamıza rağmen 105 milyona ulaştı. Pandemi nedeniyle 2020 yılını sıkıntılarla geçiren esnafımızın ihtiyaçları için önemliydi. Kooperatif olarak iyi yerde olmamız bize bu bütçeyi sağladı. Bu sadece kooperatifin değil bize destek olan tüm Sincan esnafının başarısıdır. Birçok  esnafımız bütçe anlamında elimizi rahatlatmak için taksit ertelemeye girmedi.

ESNAF KEFALET KOOPERATİFLERİ ARASINDADA BAZI DEĞERLER VAR

Sincan Esnaf Kefalet Kooperatifi çalışmaları hakkında bilgiler vermeye devam eden Başkan İsmail ESER, “kooperatifler arasında da bazı değerler ve dengeler var. Bunlar rakamlarla sınıflandırılmış durumda.1’den 7’ye kadar sınıflar var. Bu sınıfları bütçelerin kullanımı ve denetlemeleri belirler. Şükürler olsun Sincan Esnaf Kefalet Kooperatif olarak 1. Sınıfız.” dedi.

Sınıflar arasındaki sorduğumuz İsmail ESER. “ Sınıflarda geriledikçe esnafımızın maksimum çekebileceği kredi miktarı da düşer. 1. Sınıf bir kooperatif olarak şuan 225.000 Tl’ye kadar kredi verebiliyoruz. Ama eğer 6.sınıf bir kooperatif olsaydık bu rakam 125.000 Tl olurdu. Ayrıca sınıflar düştükçe esnafımızın kredi çekerken karşılaştığı prosedürde zorlaşıyor. Bu yüzden işimizi sağlam yapıyoruz.

SİSTEMİMİZ ŞEFFAF

İsmail ESER, Kooperatif olarak şeffaf bir çalışma yaptıklarını söyleyerek, “ Ben ve yönetim kurulu üyelerimiz ve personellerimiz olarak çalışmalarımızı şeffaf olarak yapıyoruz. Bütün denetimlerimizden hir bir şaibeye maruz kalmadan geçiyoruz. Kooperatifimize gelip te yada bilgi alamadım diyen bir esnafımıza denk gelmedim. Bu yüzden de personelimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

GENEL  BAŞKANIMIZA VE YÖNETİMİNE SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Ülkemizin geçirdiği bu zor dönemde Sincan Esnafı’mızın ihityaçlarını karşılamak için Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’nden bir çok talebimiz oldu. Sayın Başkanım Abdulkadir AKKÜL ve yönetimi hiçbir zaman bizi boş çevirmedi. Bu gün bu bütçelere ulaşabildiysek, bunda genel başkanımız Abdulkadir AKGÜL ve yönetiminin emeği çok büyük. O yüzden Genel Başkanımız Abdulkadir AKGÜL ve yönetimine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting
SON EKLENEN FİRMALAR
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.