Sincan Ekspress Haber Sayfası

BUDANAN AĞAÇLAR ODUN OLARAK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITILIYOR

BUDANAN AĞAÇLAR ODUN OLARAK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITILIYOR
217 views
23 Şubat 2021 - 23:35

Sincan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçeyi bahara hazırlıyor. Yol, kaldırım ve parklarda görüşü engelleyen ağaçlar budanıyor, ağaçların yıllık bakımları yapılıyor. Budanan ağaçlar odun olarak ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine kadar ulaştırılıyor.

İlçenin dört bir tarafını ağaçlarla donatarak daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Sincan için çalışan Sincan Belediyesi, kış mevsimiyle birlikte kurumuş ve tehlike oluşturan ağaçların bakım ve budama çalışmalarına devam ediyor.

Sincan Bahara Hazırlanıyor

Budama işlemi için en uygun zaman ağaçların dinlenme dönemi yani kış mevsimi. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, ağaçların daha sağlıklı ve düzenli bir şekilde büyümeleri için budama çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütüyor. Tüm bunların yanında parklar temizleniyor, çim ekiliyor, düzenleniyor. Sadece park ve diğer yeşil alanlarda değil, okullarda da çalışmalar büyük bir titizlikle devam ediyor.

Okullarda Budama Çalışmaları

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, okulların etrafındaki ağaçların budama ve bakım işlemleri gerçekleştiriyor, öğrenciler temiz hava alacağı alanları iyileştiriliyor. Son olarak Yenikent Ahmet Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Yenikent Yavuz Sultan Selim Ortaokul ve İlkokulu’nda budama işlemi gerçekleştirildi. Böylece okullar yüz yüze eğitime hazırlandı.

 2020’de 700 Aileye Yakacak Odun Yardımı Yapıldı

Sincan Belediyesi, imkanlar ölçüsünde ihtiyaç sahiplerine yakacak odun yardımı yapıyor. Ekipler budanan ağaçları parçalayarak odun haline getiriyor, ardından ihtiyaç sahibi ailelere teslim ediyor. 2020 yılında 700 aileye yüzlerce çuval odun yardımında bulunuldu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.