Sincan Ekspress Haber Sayfası

CAMİ İNŞAATINDAN TAHLİYE EDİLEN SU İŞYERLERİNİ BASTI

CAMİ İNŞAATINDAN TAHLİYE EDİLEN SU İŞYERLERİNİ BASTI
272 views
20 Şubat 2021 - 23:10

Sincan’da yapımı devam eden ve sorunlarıyla gündemden düşmeyen cami ve alışveriş merkezi inşaatı sorun olmaktan vazgeçmiyor.

Atatürk Mahallesi Melek Sokak’ta bulunan cami ve alışveriş merkezi sorunlarıyla gündemden düşmüyor. Yapımı, projesi ve inşaat aşamalarında sürekli gündeme gelen camii ve alışveriş merkezi inşaatı bu seferde alt otopark katındaki suyla gündeme geldi.

İnşaatın altından çıkan ve önüne geçilemeyen suyu sürekli borularla tahliye etmek zorunda kalıyor. Gene tahliye sırasında Melek Sokak ve Meltem Sokak logar ve yağmurlama ızgaralarına verilen su Melek Sokakta bulunan işyerlerini bastı. Tahliye borularının logar ve yağmurlama ızgaralarına verilmesi ile zaten alt yapı sorunlarıyla gündeme gelen Melek Sokaktaki işyerlerinin zarar görmesine neden oldu. İnşaattan tahliye edilen suyu Melek Sokak’taki gider bacaların taşımaması sebebiyle işyerlerinin bodrum katlarını su bastı.

Melek Sokak sakinlerinin şikayeti üzerine inşaat alanına gelen Sincan Belediyesi ve ASKİ ekipleri su tahliyesini durdurdu. Melek Sokaktaki esnaflar sürekli bu sorunu yaşadıklarını en ufak yağmurda yada logarlardaki tıkanmada bodrum katlarının zarar gördüğünü bu konunun çözüme kavuşması gerektiğini belirtti.

Sokağa çıkma yasağı ve kısıtlamalar sebebiyle kapalı olan esnafın mağduriyeti pazartesi sabah gün yüzüne çıkacak.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.