Sincan Ekspress Haber Sayfası

CUMHURBAŞKANLIĞI ARTIK HABERLERİ DOĞRULAYACAK

CUMHURBAŞKANLIĞI ARTIK HABERLERİ DOĞRULAYACAK
Eren KILINÇARSLAN( erenkilincarslan@sincanekspress.com )
1994 yılında Ankara'da doğmuş olan Eren Kılınçarslan, aslen Etimesgut'lu olup, doğma büyüme Sincan'lıdır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerinin hepsini Sincan'da tamamlamış olup, lisans eğitimini Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresince okul arkadaşları ile birlikte mobil uygulamalar geliştirirek kendi projeleri üzerinde çalışmış, eğitiminin son senesinde Çayyolu'nda bir yazılım şirketinde işe başlamıştır. Profesyonel kariyer sürecinde oyun yazılımı, web geliştirme, blockchain gibi alanlarda kendini geliştirmiş ve bunlara yönelik projelerin içerisinde bulunmuştur. Askerliğini Ankara Jandarma Genel Komutanlığı'nda yedek subay olarak 2019 yılında tamamlamıştır. Şu anda kendi işletmesini yürüten Eren Kılınçarslan, elektronik cihaz danışmanlığı, sincanekspress.com teknolojik danışmanlığı yapmaktadır.
138 views
24 Şubat 2021 - 0:29

Türkiye’de adettir. Iyi niyetle yapılan, kamuoyu oluşturup medya ile sesini duyurmak için yapılan eylemlerin ömrü birkaç gündür. Çünkü provokatif gruplar, bu ve bunun gibi eylemlerin içerisinde adeta asalak gibi yer alır ve buradaki kamuoyundan beslenir.

 Twitter, Facebook, Instagram gibi büyük sosyal ağlar, paylaşılan doğru bilgi ve haberler bir kenara dursun, internetin çöplüğü haline gelmekte. Genellikle Türk halkının siyasi nabzının attığı yer olan Twitter uygulaması, birçok yalan habere ev sahipliği yapmakta. Hükümet veya muhalefetin yaptığı herhangi küçük bir açıklamada bile, yıllar öncesine ait bir fotoğraf ile birkaç provokatif kullanıcının oluşturduğu yalan haberleri, bir zehir gibi halka aşılıyorlar. Bu ve bunun gibi hesaplara destek gösteren diğer kullanıcılar ise, olabildiğince bu haberleri yayarak, hükümet ve muhalefet kanatlarını olabildiğince birbirlerine düşürerek, toplumu birbirinden ayrıştırmakta ve halkı parça pinçik bölmekte büyük rol oynuyorlar.

 Twitter üzerinde gündemi takip ederken, herhangi bir kriz durumunda kullandığım bir hesap bulunmakta. Kullanıcı ismi “@teyitorg” olan, bu haber ajansının birçok haberin gerçek yüzünü ortaya çıkardığını kendi gözlerimle gördüm ve güvenimi kazandılar.

  Şimdi ise devletimiz, karşımıza “Resmi” bir mobil uygulama ile çıkıyor. Uygulamamızın ismi ise “Doğru Mu”. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medyadaki yalan haberler ile mücadele için böyle bir ihtiyaç bulunduğunu ve yakın zamanda bu uygulamayı bizlerle buluşturacaklarını Twitter üzerinden duyurdu. “Uzun süredir çalışmalarını yürüttüğümüz DOĞRU MU platformu, çok ama çok yakında yayına geçecek, hakikat mücadelemizin güçü aygıtarından biri olacak” cümleleriyle Twitter üzerinde paylaşım yaptı.

 Umuyorum ki, Cumhurbaşkanlığı’nın bu somut hamlesi ile birlikte hakikate kavuşur, bu temeller üzerinde tartışmalarımızı gerçekleştirebiliriz. İşte o zaman farklı fikirlerin ortaya çıkması, bir çatışma unsuru değil, gelişmemizdeki önemli bir adım haline gelir.

Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting
SON EKLENEN FİRMALAR
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.