Sincan Ekspress Haber Sayfası

ESNAF KEFALETTE SON VİRAJ

ESNAF KEFALETTE SON VİRAJ
157 views
04 Ağustos 2021 - 0:53

Sincan Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi pandemi ve kısıtlamalar nedeniyle uzun süredir ertelenen seçimli genel kurulunu 8 Ağustos  Pazar günü Sincan Kapalı Spor Salonu’nda yapıyor.

Kısıtlamalar nedeniyle uzun süredir ertelenen Sincan Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi seçimli genel kurulu 8 Ağustos Pazar Günü Sincan Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak toplantıyla gerçekleştirilecek.

Genel Kurul Toplantısına bir haftadan az bir süre kalan Sincan Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı İsmail ESER, gazetemize yaptığı  açıklamalarla seçim süreci ve Sincan Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Sincan Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı İsmail ESER “ 8 Ağustos Pazar Günü yapılacak Kooperatif seçimlerinin Sincan Esnafına hayır getirmesini diliyorum. Kazanan ne olursa olsun Sincan Esnafı olmalı” dedi.

Ertelenen seçimlere değinen İsmail ESER, koronavirüs nedeniyle ertelenen seçimler konusuna değinerek “ Pandemi ve kısıtlamalar bütün dünyayı olumsuz etkilediği gibi bizi kooperatifimizide olumsuz etkiledi. Seçim süreci çok uzadı. Bu hem bizi hem de rakiplerimizi yıprattı. Şükürler olsun ki o günler geride kaldı ve şuanda seçim kararımız var. 8 Ağustos’ta yapacağımız toplantıyla birlikte bu konuyu Sincanımızın gündeminden kaldıracağız. Eğer ki o süreçte bir seçim yapılsaydı belki de pandemi nedeniyle mali zorluklar yaşayan esnafımız hizmetlerimizden yararlanırken sıkıntı çekebilirdi. Şükürler olsun ki hem biz hem de Sincan esnafı, el ele vererek bu günleri atlattık. Allah hiçbir esnafımızı zor durura düşürmesin. İnşallah iyi günlerde de birlikte ve  yan yana oluruz. Bütün bu sıkıntılar yerine esnafımızın Sincan’a yapacağı yatırımlarıyla gündeme geliriz.”dedi.

SADECE SEÇİMDE DEĞİL HER ZAMAN ESNAFIMIZIN YANIDAYDIK

Seçim çalışmaları hakkında gelen soruya da gülümseyerek cevap veren İsmail ESER “Seçim çalışması dediğiniz şeyi biz yıllardır her gün her saat yapıyoruz. Çünkü bizim en büyük çalışmamız esnafımızın yanında olmak, yıllardır elimizden geldiği kadar kayıtsız şartsız esnafımızın yanında olmaya çalıştık. Şimdi rakiplerimiz bize diyor ki yandaşlar. Doğru söylüyorlar, Çünkü biz hiçbir fark gözetmeksizin tüm esnafımızın yanındayız. Onlara yandaşız. Biz esnafımıza sadece yandaş değil, tamamının yoldaşıyız.” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK SİNCAN ESNAFININ MENFAATİNE

Seçime bir hafta kala adaylıktan çekilerek kendisine destek vereceğini açıklayan Süleyman KIRMIZI’ya da değinen İsmail ESER, Süleyman KIRMIZI arkadaşımız Sincan esnafına hizmet için Sincan Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanlığı’na aday olmuştu. Sincan Esnafı menfaatine adaylıktan çekilerek hiçbir talepte bulunmadan  bizimle birlikte hareket edeceğini dile getirmesi bizi onur ve gururlandırdı. Hizmet yarışına başka bir boyut getirdi. O yüzden Süleyman KIRMIZI’ya şahsım, yönetim kurulumuz ve esnaflarımız adına teşekkür ederim. Çünkü bu birlik  ve  beraberlikten Sincan Esnafı kazanır” dedi.

2020 YILINDA TOPLAM 1190 ESNAFIMIZA DESTEK OLDUK

Kooperatif çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan İsmail ESER, 2020 yılını değerlendirerek “ 2020 yılı pandemi nedeniyle zor bir yıldı. Bütün esnafımız hazırlıksız yakalandı. Devletimizin bankalar üzerinden destekler bize bayağı yardımcı oldu. Buna rağmen 2020 yılından beri 400’u yeni üyemiz olmak üzere toplamda 1190 esnafımıza kredi sağladık. Bu rakam bizi Ankara’da esnaf kefaletleri arasında ön sıralara taşıdı. 

2020 YILI İTİBARİYLE  TOPLAM 110 MİLYON’U AŞKIN  KREDİ VERDİK

İsmail ESER, Sincan Esnaf Kredi Kooperatifi’nin iyi bir yerde olduğunu söyleyerek, “  Yıllardır yaptığımız çalışmalar meyvesini verdi. 2019 yılında toplamda 30 milyon civarında kredi vermişiz. 2020 yılından bu yanada  bu rakam taksit ertelemeleri yapmamıza rağmen 110 milyona ulaştı. Pandemi nedeniyle 2020 yılını sıkıntılarla geçiren esnafımızın ihtiyaçları için önemliydi. Kooperatif olarak iyi yerde olmamız bize bu bütçeyi sağladı. Bu sadece kooperatifin değil bize destek olan tüm Sincan esnafının başarısıdır. Birçok  esnafımız bütçe anlamında elimizi rahatlatmak için taksit ertelemeye girmedi.

ESNAF KEFALET KOOPERATİFLERİ ARASINDADA BAZI DEĞERLER VAR

Sincan Esnaf Kefalet Kooperatifi çalışmaları hakkında bilgiler vermeye devam eden Başkan İsmail ESER, “kooperatifler arasında da bazı değerler ve dengeler var. Bunlar rakamlarla sınıflandırılmış durumda.1’den 7’ye kadar sınıflar var. Bu sınıfları bütçelerin kullanımı ve denetlemeleri belirler. Şükürler olsun Sincan Esnaf Kefalet Kooperatif olarak 1. Sınıfız.” dedi.

Sınıflar arasındaki sorduğumuz İsmail ESER. “ Sınıflarda geriledikçe esnafımızın maksimum çekebileceği kredi miktarı da düşer. 1. Sınıf bir kooperatif olarak şuan 225.000 Tl’ye kadar kredi verebiliyoruz. Ama eğer 6.sınıf bir kooperatif olsaydık bu rakam 125.000 Tl olurdu. Ayrıca sınıflar düştükçe esnafımızın kredi çekerken karşılaştığı prosedürde zorlaşıyor. Bu yüzden işimizi sağlam yapıyoruz.

SİSTEMİMİZ ŞEFFAF

İsmail ESER, Kooperatif olarak şeffaf bir çalışma yaptıklarını söyleyerek, “ Ben ve yönetim kurulu üyelerimiz ve personellerimiz olarak çalışmalarımızı şeffaf olarak yapıyoruz. Bütün denetimlerimizden hir bir şaibeye maruz kalmadan geçiyoruz. Kooperatifimize gelip te yada bilgi alamadım diyen bir esnafımıza denk gelmedim. Bu yüzden de personelimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

GENEL  BAŞKANIMIZA VE YÖNETİMİNE SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Ülkemizin geçirdiği bu zor dönemde Sincan Esnafı’mızın ihityaçlarını karşılamak için Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’nden bir çok talebimiz oldu. Sayın Başkanım Abdulkadir AKKÜL ve yönetimi hiçbir zaman bizi boş çevirmedi. Bu gün bu bütçelere ulaşabildiysek, bunda genel başkanımız Abdulkadir AKGÜL ve yönetiminin emeği çok büyük. O yüzden Genel Başkanımız Abdulkadir AKGÜL ve yönetimine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.