Sincan Ekspress Haber Sayfası

ETİMESGUT’TA YENİ BAĞLANTI YOLU TRAFİĞE AÇILDI

ETİMESGUT’TA YENİ BAĞLANTI YOLU TRAFİĞE AÇILDI
139 views
22 Ağustos 2021 - 21:06

    Başkent’te ulaşım ağını genişleten ve can güvenliğini önceleyen projelere imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ulaşım atağını sürdürüyor. Yıllardır trafik sorunu yaşanan noktalarda çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi son olarak Etimesgut ilçesinin trafik yoğunluğunu çözecek bağlantı yolları için kolları sıvadı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla Hikmet Özer Caddesi Halk Ekmek Kavşağı’ndan 15 Temmuz Şehitler Bulvarı ile Şehit Sait Ertürk Hastanesi Katlı Kavşağı’na yapılan bağlantı yollarının tamamlanarak trafiğe açıldığını belirterek, “İstasyon Caddesi alternatif bulvarımız da bittiğinde Etimesgut ve Sincanlı 1,5 milyon hemşehrimiz konforlu ulaşıma kavuşacak” dedi.

    Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilere daha konforlu ve güvenli bir ulaşım sağlamak için çalışmalarını 7/24 sürdürüyor.

    Trafik sorunu yıllardır çözülmeyen bölgelerde ulaşım atağına geçen Büyükşehir Belediyesi son olarak Etimesgut ilçesinde trafik yoğunluğunu azaltacak alternatif ulaşım projelerini hayata geçiriyor. Başta İstasyon Caddesi olmak üzere Bağlıca Bulvarı-Çevre Yolu bağlantı yolu çalışmalarına devam eden Fen İşleri Daire Başkanlığı şimdi de Hikmet Özer Caddesi Halk Ekmek Kavşağı’ndan 15 Temmuz Şehitler Bulvarı ile Şehit Sait Ertürk Hastanesi Katlı Kavşağı arasında yaptığı bağlantı yollarını tamamladı.

    Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı videolu paylaşımla bağlantı yollarının trafiğe açıldığını belirterek, “İstasyon Caddesi alternatif bulvarımız da bittiğinde Etimesgut ve Sincanlı 1,5 milyon hemşehrimiz konforlu ulaşıma kavuşacak” dedi. 

BAĞLANTI YOLU TRAFİĞE AÇILDI: ETİMESGUT’UN TRAFİK ÇİLESİNE SON

   

  Etimesgut ilçesinde toplam 7 kilometrelik yeni yol bağlantılarını tamamlamak için yoğun mesai harcayan Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, yolu trafiğe açtı.

      Vatandaşların can güvenliğini ve kesintisiz trafik akışını sağlamak amacıyla Hikmet Özer Caddesi Halk Ekmek Kavşağı’ndan 15 Temmuz Şehitler Bulvarı’na kadar 4 kilometrelik yeni bağlantı yolu 3 gidiş-3 geliş olarak hizmet verecek.

     Bölge trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak projelerden birini daha hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi ayrıca Hikmet Özer Caddesi Halk Ekmek Kavşağı’ndan Şehit Sait Ertürk Hastanesi Katlı Kavşağı’na kadar 3 gidiş-3 geliş şeritten oluşan 3 kilometrelik yeni bağlantı yolunu da trafiğe açtı.

BÖLGEDE TRAFİK AKIŞI KÖPRÜ VE KAVŞAKLARLA DESTEKLENİYOR

     Fen İşleri Daire Başkanlığı yeni bağlantı yollarında trafik akışını kesintisiz sağlamak amacıyla bir adet 3 gidiş-3 geliş olacak şekilde bir köprü ile yonca şeklinde bir kavşağın yapımını da tamamladı.

     Etimesgut bölgesine ulaşım için yeni bir alternatif olarak düşünülen bağlantı yolları aynı zamanda Milli İstihbarat Teşkilatı yerleşkesi ile Etimesgut Zırhlı Birlikler Komutanlığı Kışlasına da çevre yolu olarak hizmet verecek. Trafiğe açılan yeni bağlantı yolu ve yakında tamamlanması planlanan İstasyon Caddesi Alternatif Bulvar Projesi ile birlikte Sincan ve Etimesgut bölgesinde yaşayan yaklaşık 1,5 milyon vatandaşın trafik sorununun büyük ölçüde çözülmesi hedefleniyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.