Sincan Ekspress Haber Sayfası

EVLİLİĞE İLK ADIM SEMİNERLERİ

EVLİLİĞE İLK ADIM SEMİNERLERİ
144 views
20 Nisan 2021 - 21:13

Sincan İlçe Müftülüğü yeni evlenen çiftlere İslam çatısı altında sağlıklı ve huzurlu bir yuva için evlilik seminerleri düzenliyor.

İlçe Müftümüz Mevlüt TOPÇU, “Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın bünyesinde Sincan İlçe Müftülüğü olarak personelimiz ile birlikte ailenin kurulması, korunması ve güçlendirilmesi hususunda toplumumuza dinî ve ahlaki bilgi ekseninde rehberlik etmek için çalışmalarımızı aralıksız yürütmekteyiz.

Müftülüğümüz bünyesindeki Aile ve Dini Rehberlik Bürosu aile kurulurken sağlam temeller üzerine inşa edilmesi, kurulan ailelerin güçlendirilmesi ve huzurlu bir şekilde devamının sağlanması için çalışmalar yapmaktadır. Bu bağlamda nişanlı ve yeni evli çiftlere sevgi, merhamet, adalet ve emanet bilinci gibi aileyi ayakta tutan değerler hususunda Kur’an ve sünnet ışığında bilgi vermek amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Huzurlu Aile, Güçlü Toplum, Güvenli Gelecek Projesi” kapsamında haftada 2 saatten 4 haftada 8 saatlik “Evliliğe İlk Adım” seminerleri yapılmaktadır. Dünya genelinde yaşanılan COVİD-19 salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan tedbirlere riayet edilerek seminerler yüz yüze yapılacağı gibi uzaktan eğitim yoluyla da (on-line olarak) yapılıyor.
Nikâh için başvuran çiftler öncelikli olmak üzere, yeni evlenen (en fazla 5 yıl evli) çiftlere yönelik gerçekleştirilecek olan “Evliliğe İlk Adım” seminerlerine katılmak isteyenlerin veya detaylı ilgili bilgi almak isteyenlerin cami görevlilerine, Kur’an kursu öğreticilerine ve Müftülüğümüze müracaat etmeleri gerekmektedir.” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.