Sincan Ekspress Haber Sayfası

HAFIZLIĞINI TAMAMLAYAN 9 ÖĞRENCİYE BELGELERİ VERİLDİ

HAFIZLIĞINI TAMAMLAYAN 9 ÖĞRENCİYE BELGELERİ VERİLDİ
190 views
16 Ocak 2021 - 21:16

Sincan İlçe Müftülüğüne bağlı Bucuk 15 Temmuz Şehitler Erkek, Alkan kız, Emirsultan kız ve Fatih kız Yatılı ve Gündüzlü Hafızlık Kurslarımızda Hafızlığını tamamlayan 9 öğrencimize İlçe Müftülüğü toplantı salonunda düzenlenen programla hafızlık belgeleri verildi.

 

Programda konuşan Müftümüz Mevlüt TOPÇU, ” İslam’ın en önemli kurumlarından biri olan *hafızlık* sadece insanı değil bütün insanlığı yüceltecek çok önemli bir vasıftır. Çünkü Kur’an-ı Kerim nazil olmadan önce, yani İslam gelmeden evvel sefil ve gayr-ı ahlaki bir hayat yaşayan toplumlar, Kur’an’ın nuruyla tanıştıktan sonra yüzyıllar sonrasına ışık tutan birer yıldız mertebesine çıkmışlardır.

Bizlerde bu kardeşlerimizin bu mertebelere ulaşabilmesi ve insanlığa her konuda faydalı birer nefer olmaları için Sincan Müftülüğü olarak kalifiye hocalarımız ile hem fenni hem de dini eğitimi veriyoruz vermeye devam edeceğiz. Bu minvalde hafızlığın yanında Sincan’da proje olarak yürütülen Hafızlık *Kuran’ı Anlama (Arapça) Temel Öğretim Programı* ile bu evlatlarımızı Kuranı anlayabilecek seviyede sahih dini bilgiyle yetiştiriyoruz.

Allah mübarek etsin, hocalarımızın emeği yavrularımızın gayreti ile hafız kardeşlerimiz çok önemli bir nimetin sahibi oldular.Temenimiz hafızlıklarını en iyi şekilde saklamaları ve Kur’an’ın hizmetkarı olmalarıdır.

Evlatlarımızın yetişmesinde müstesna emeği olan ailelerine, hocalarımıza ve dernek görevlilerine ayrı ayrı teşekkür ettiyorum.” dedi.

İlçe müftümüz TOPÇU, hafızlarımıza belgeleriyle birlikte müftülüğümüz adına çeşitli hediyeleri takdim ettikten sonra program sona erdi.

 

Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting
SON EKLENEN FİRMALAR
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.