Sincan Ekspress Haber Sayfası

“HATAM OLURSA BANA ASLA SAHİP ÇIKMAYIN”

“HATAM OLURSA BANA ASLA SAHİP ÇIKMAYIN”
224 views
09 Aralık 2020 - 23:17

     Ankaralının parasına, yetim hakkına sahip çıkmayı ilke edindiğini ifade eden Başkan Yavaş, “Benim bir hatam, yanlışım olursa sizlere söylüyorum, asla bana sahip çıkmayın. Meclisimizin değerli üyeleri bizler kardeşiz, inanç sahibiyiz. Haksızlık karşısında dilsiz şeytan olmayalım” dedi.

    Sunumunda belediye harcamalarıyla ve faaliyetleriyle ilgili tüm iddialara yanıt veren Başkan Yavaş, kendisine sorulmayan soruların olduğunu hatırlatarak, şu açıklamalarda bulundu:

“Bütçe konuşmasında ve faaliyet raporunda saatlerce konuştunuz. Bu soruların içerisinde Mansur Yavaş’ın belediyemizin ihaleleri ile ilgili kendisine menfaat temini ettiğine dair bir iddiası olan var mı? Bunu onların yüzlerine sormak isterdim. Peki Mansur Yavaş’ın yakınlarına menfaat temin ettiğine dair bir iddiası olan var mı? Mansur Yavaş kendi zenginlerini yaratıyor diye bir iddianız var mı? Ya da böyle bir şey duydunuz mu? Mansur Yavaş, kendi ailesinden birilerini zengin ediyor diye bir şey duydunuz mu? Mansur Yavaş’ın belediyeye alıyorum tezgahıyla evine eşya aldığına dair bir bilgi geldi mi hiç? Mansur Yavaş’ın Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti İl Başkanlıklarında özel hizmette çalışan personeli belediyede çalışıyor gibi gösterdiğine ilişkin bir şey duydunuz mu? Allah’ın izniyle bunların hiçbirisini duymadınız ve duyamayacaksınız. Çünkü hiçbir zaman yapılmayacak ve biz bize güvenenlerin başını öne düşürmeyeceğiz. Kimse kusura bakmasın ama şunu söylemek durumundayım bu iddialardan herhangi birini duyup da savcılığa gitmeyen o suça ortaktır ve namerttir.”

    “Bana neye mal olursa olsun namusumla haysiyetimle şerefimle bu görevi tamamlayacağım” diyen Başkan Yavaş, “Kendime çalıyor ama çalışıyor dedirtmeyeceğim. Görev sürem bitince de başım dik, alnım açık vatandaşın içinde gezeceğim. Çoluk çocuğuma bırakacağım en büyük miras da dürüstlük olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting
SON EKLENEN FİRMALAR
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.