Sincan Ekspress Haber Sayfası

“HER CAN BİZİM İÇİN KIYMETLİ”

“HER CAN BİZİM İÇİN KIYMETLİ”
107 views
22 Haziran 2021 - 14:44

Sokak hayvanlarının beslenmesi ve bakımları için titiz bir çalışma yürüten Sincan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, yaralı yılana yardım elini uzattı. Bir ihbarı değerlendiren ekipler yaralı yılanı tedavi edip doğal ortamına bıraktı.

Sincan’da ekipler sokak hayvanları için seferber oluyor.

Belirlenen 38 besleme noktasına mama ve su takviyesine ara vermeden devam eden Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, yaralı hayvanları tedavi ediyor, bakımlarını yapıyor. Sokaktaki canlarımız için ısıl işlem görmemiş organik atıklardan yaş mama üretimi devam ederken, “Acil Müdahale Aracı” vasıtasıyla veteriner hekimler bakıma ve tedaviye muhtaç hayvanlara anında müdahale ediyor.

Yaralı yılan tedavi edildi

Bir ihbarı değerlendiren ekipler yaralı yılanı bulunduğu ortamdan alarak kliniğe getirdi. Orada yılana gerekli tedaviyi yapan ekipler ardından doğal ortamına bıraktı. Ekipler yaban hayatına önem veriyor. Kırsal mahallelerden gelen ihbarlar doğrultusunda hemen harekete geçen ekipler, 16 ebabil kuşu, 6 yılan, 2 ginepig, 5 tavşan, 2 at, 5 kaplumbağa, 22 yabani kuş, 25 güvercin ve 1 eşeğin daha tedavisini gerçekleştirerek yaşam alanlarına bıraktı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.