Sincan Ekspress Haber Sayfası

HÜRRİYET MAHALLESİ’NİN SAĞLIK OCAĞI İSYANI

HÜRRİYET MAHALLESİ’NİN SAĞLIK OCAĞI İSYANI
172 views
28 Haziran 2021 - 22:27

Temelli Hürriyet Mahallesi Muhtarı Aslan AYŞEN, Hürriyet Mahalledeki sıkıntıları ekibimize anlattı.

Hürriyet Mahallesi Muhtarı Aslan AYŞEN, uzun dönemdir mahalle muhtarlığı yaptığını belirterek, TOKİ’ler nedeniyle kozmopolitik bir mahalle olduklarını ve bu konuda mahalle muhtarı olarak  büyük sıkıntılar yaşadığını dile getirdi. Bundan dolayı yeni yapılanan bir mahallenin daha fazla ilgiye ihtiyacı olduğunu belirtti.

Aslan AYŞEN, “ mahallede bir çok sorun olduğunu belirterek “ Bir sağlık ocağı binamız var. Bina yapılırken çok sevinmiştik. Küçük bir hastane büyüklüğünde ve donanımında yapılan sağlık ocağı binasının yıllardır boş duruyo. Sahipsizlik nedeniyle kapıları ve camları kırılan bu bina geceleri başı boş şahıslar tarafından kullanılarak mahallede güvenlik problemi olmaya başladı. Devletin harcamalar yaparak yaptığı bu inşaatın böyle boş ve viran durması beni ve mahalle sakinlerini üzüyor. Bu bina böyle atıl şekilde duracağına hem biz mahalle olarak sağlık ocağımıza kavuşalım hemde devletimizin yaptığı yatırım boşa gitmesin” dedi.

KÜÇÜK ÇARŞIMIZ BOŞ

Hürriyet Mahallesi Muhtarı Aslan AYŞEN, mahallemize yapılan  bir iş merkezi var. Fakat çeşitli sebeplerle burası boş duruyor. Onlarca dükkan boş. Sadece 2 market var açık olan. Buranın biran önce esnafımız teşvik edilerek açılmalı. Hem Sincan’daki Hürriyet Mahallesi algısı değiştirilmeli hem de mahallemiz bir çok imkanı mahallede yakalamış olacak.” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.