Sincan Ekspress Haber Sayfası

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN SİNCAN’A ZİYARET

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN SİNCAN’A ZİYARET
267 views
23 Ocak 2021 - 23:08

İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Sincan Anadolu Lisesindeki destekleme ve yetiştirme kurslarını ziyaret etti.

8. ve 12. sınıf

öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak’ta başladı. Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Tülüce ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Sincan Anadolu Lisesinde uzun aradan sonra okulların açılması ile devam eden destekleme ve yetiştirme kurslarındaki öğrencileri ziyaret etti.

İl Millî Eğitim Müdürü Akpınar, 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kurslarında, özel okullardaki takviye kurslarında ve 12. sınıflara yönelik özel öğretim kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak’ta başladığına dikkat çekerek kurslarda, öğrencilerin ve kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planlarının fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenmesi gerektiğini, bir sınıfta bulunması gereken en fazla öğrenci sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlendiğini söyledi.

Kurslarda, yeni tip koronovirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili verilen mücadele doğrultusunda maske, fiziki mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere diğer kurallara titizlikle uyulacağına dikkat çeken Akpınar, ziyaret ettiği Sincan Anadolu Lisesi destekleme ve yetiştirme kurslarında incelemelerde bulundu.

Akpınar, destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerle bir araya gelerek Millî Eğitim Bakanlığının yayımladığı tekrar testleri kitabını başarı dilekleriyle öğrencilere teslim etti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.