Sincan Ekspress Haber Sayfası

İYİ PARTİ’DEN SİNCAN ÇIKARMASI

İYİ PARTİ’DEN SİNCAN ÇIKARMASI
284 views
08 Mart 2021 - 21:15

İyi Parti Sincan İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine yoğun ilgi gösterildi. İyi Parti Sincan İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte Sincan’a davet edilen İyi Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray AYDIN, milletvekilleri, İyi Parti İl yönetimi ve İlçe Teşkilatları Sincan’da kadınlara karanfil ve çeşitli hediyeler dağıttı.

İyi Parti Sincan İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programına katılan İyi Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER, Milletvekilleri, İlçe Başkanları esnaf ziyaretlerinde bulunarak esnafları dinledi.

Meydanda mehter takımıyla karşılanan Akşener, kadınlarla bir araya gelerek, sohbet etti, fotoğraf çektirdi. Akşener, daha sonra ilçe esnafını ziyaret ederek, sıkıntılarını dinledi.

“ESNAF OLARAK HEPİMİZ ZOR DURUMDAYIZ”

Düğün ve nişan elbiseleri satan bir dükkana giren Akşener, burada esnafa işlerin nasıl olduğunu sordu. İşlerin kötü olduğunu belirten esnaf, “İşlerimiz iyi olsun istiyoruz ama değil. Sizlerin desteklerine ihtiyacımız var. Esnaf olarak hepimiz zor durumdayız. Stopajlar çok yüksek. Alım gücü çok düşük. Esnaflar için durum zordu şimdi daha da zor. 12 çalışanımız vardı mecburen küçülmeye gittik. Düğün, nişanlar da bitti. Para kazanmıyoruz. İktidar tarafından biz ezilmiş durumdayız. Elektrik 3 bin liradan aşağıya gelmiyor. Gerçekten çok şikayetçiyiz” dedi.

Aynı dükkanda kasiyerlik yapan bir kadın ise, “Sayın genel başkanım ben hemşireyim. Yıllardır atama bekliyorum ama olmuyor. Burada kasiyerlik yapıyorum, ne olur bizlere yardımcı olun” dedi.

“ELEKTRİĞİMİ KESMEYE GELDİLER”

Ayakabıcı dükkanına giren Akşener, esnafa  siftah yapıp yapmadığını sordu. Esnaf ise bir tane ayakkabı sattığını belirterek “bazen oluyor saat 3’e kadar siftah yapamıyoruz.” dedi.

Esnafın elektrik faturasından çok şikayet ettiğini belirten Akşener’e esnaf ise dükkanına gelen elektrik faturasını göstererek , “Bugün elektriği kesmeye geldiler. Bin küsür lira fatura borcu geldi. ‘Bu gün öğlene siz gidin dedim’, bir de ‘5 dakika müsaade, bilmem ne’ diyerek sıkıyorlar yani. Dedim ki esnafın elektriği kesilmez” dedi.

Sincan’da esnaf ziyaretlerinde sorulan sorulara cevap veren İyi Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İMAMOĞLU’nun yaptığı paylaşımla ilgili açıklama yaptı. AKŞENER; “İYİ Parti olarak herkesin fikrini açıkça söyleyebileceği, eleştirilerini açık ve net ortaya koyabileceği, konuşmaktan korkmadığı bir Türkiye inşa etmeye çalışıyoruz. Bu Türkiye’nin ilk örneği kendi partimizdir. Hem İmamoğlu’nun tweeti hem de Yavuz Ağıralioğlu’nun tutumu kendi görüşlerini ortaya koyan, hürriyetçilik çerçevesi içerisinde değerlendirilmesi gereken iki farklı bakış açısı. Yani sayın İmamoğlu’nun attığı twiti bizim arkadaşlarımızın çoğunluğu beğenmedi. Fikirlerini ortaya koydular. Dolayısıyla ben de saygı duyuyorum.”  dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.