Sincan Ekspress Haber Sayfası

KADINLARI KİM ÖLDÜRDÜ?

KADINLARI KİM ÖLDÜRDÜ?
ASUMAN KAHRAMAN( asumankahraman@sincanekspress.com )
Asuman Kahraman 1999 yılında Ankara'da doğmuştur. Kırıkkale Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü 4.sınıf öğrencisidir.
160 views
22 Haziran 2021 - 15:16

Kadınlar, yere göğe sığdıramadığımız kadınlar. Doğduğunda ‘tüh’ dediğimiz, öldüğünde ‘vah’ demediğimiz kadınlar. Yaşarken nefeslerini kestiğimiz kadınlar. Eteğinden gömleğine, baş örtüsünden boyalı saçına, pişirdiği yemekten başardığı işe hep konuştuğumuz ama bir türlü beğenmediğimiz kadınlar. Namusun adını ‘kadın’ koyduğumuz kadınlar. Ah kadınlar, yere göğe sığdıramadığımız kadınlar…

Bu yazı yazıldığından yayımlanana kadar geçen zaman diliminde dahi cinayete kurban giden kadın sayısını takip edemeyeceğiz, başımız sağ olsun.

Merhaba, ben kadın. Yaşayan ama her gün biraz daha ölen.

AYLİN SÖZER

Ben Aylin Sözler, İstanbul Maltepe’de yaşayan öğretim görevlisiyim. 29 Aralık 2020’de eski erkek arkadaşım K. D. tarafından boğazım kesilerek ve yakılarak öldürüldüm.

SELDA TAŞ

Ben  Selda Taş, 29 Aralık 2020’de evli olduğum ve çok sayıda sabıka kaydı bulunan M. T. isimli erkek tarafından tabancayla başından vurularak öldürüldüm.

VESİLE DÖNMEZ

Ben Vesile Dönmez, 29 Aralık 2020’de şizofreni hastası olduğu iddia edilen U. D. tarafından pompalı tüfekle başından vurularak öldürüldüm.

PINAR GÜLTEKİN

Ben Pınar Gültekin, Muğla’nın Ula ilçesinde, 16 Temmuz 2020 günü kaybolan ve C.M A. tarafından öldürüldükten sonra, 21 Temmuz 2020 günü Menteşe ilçesinin kırsal Yerkesik Mahallesi’ndeki ormanlık alanda cesedim bulundu.

EMİNE BULUT

Ben Emine Bulut, 18 Ağustos 2019’da Kırıkkale’de eski eşim F.. B. tarafından takip edilerek bir kafeye sokuldum, on yaşındaki kızımın gözleri önünde eski eşim F.B. tarafından bıçaklanarak öldürüldüm.

AYŞEGÜL AKTÜRK     

Ben Ayşegül Aktürk, Maltepe’de 5 Haziran 2020 tarihinde ilgisine karşılık vermediğim için 17 bıçak darbesiyle  M. E. tarafından öldürüldüm.

İREM BAHÇE

Ben İrem Bahçe, Mersin’in Yenişehir ilçesinde beş aylık hamileyken babamı silahıyla abim tarafından öldürüldüm. Töre cinayetine kurban giden kadınlardan biri oldum.

ALEYNA ÇAKIR

Ben Aleyna Çakır, 3 Haziran 2020’de Keçiören ilçesinde erkek arkadaşım Ü. U. tarafından öldürüldüm.

CEREN ÖZDEMİR

Ben Ceren Özdemir, Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. sınıf öğrencisiyim. 20 yaşında 3 Aralık 2019 gecesi Ordu’nun Altınordu ilçesinde bulunan evime girerken Ö. A. tarafından saldırıya uğrayarak kalbimden bıçaklanarak öldürüldüm.

CEREN DAMAR

Ben Ceren Damar, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Ana Bilim Dalı’nda araştırma görevlisiyim. 2 Ocak 2019’da sınavda kopya çektiğini tespit ettiğim öğrenci H. İ. H. tarafından üniversitedeki odamda öldürüldüm.

ŞULE ÇET

Ben Şule Çet, 29 Mayıs 2018 tarihinde tecavüz uğradıktan sonra öldürüldüm. Çankaya’daki Yelken Plaza’nın 20. katından atlayarak intihar ettiğimi söylediler, inanmayın ben yaşamayı çok seviyorum.

ÖZGECAN ASLAN

Ben Özgecan Aslan, Mersin’in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015’te tecavüz girişimine direndiğim için bir minibüste öldürülüp yakılan üniversite öğrencisiyim.

MÜNEVVER KARABULUT

Ben Münevver Karabulut, 3 Mart 2009 tarihinde C. G. tarafından öldürüldüm.

GÜLDÜNYA TÖREN

Ben Güldünya Tören, akrabam S. T. tarafından tecavüze uğrayıp hamile kaldığım için aile kararıyla 2004 yılında abim tarafından öldürüldüm. Babam bana tecavüz edeni vurarak öldürdü, sorar mısın onlara namusları temizlenmiş mi?

Kadın, ölen kadın, öldürülen kadın,

Hoşça kal, adı sayfalara sığdırılamayan kadın…

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.