Sincan Ekspress Haber Sayfası

KADİR GECESİ COŞKUYLA İDRAK EDİLDİ

KADİR GECESİ COŞKUYLA İDRAK EDİLDİ
281 views
12 Mayıs 2021 - 17:45

Sincan müftülüğü ve Sincan Belediyesi işbirliğiyle yapılan Kadir gecesi  özel programı Eyüp Sultan merkez camiinde cami cemaati ve ekranları başında takip eden vatandaşlarımızla birlikte coşkuyla idrak edildi.

İlçe Müftümüz Mevlüt TOPÇU, Kadir Gecesi dolayısıyla Eyüp Sultan merkez Camiindeki Vaazından sonra bir Ramazan boyu okunan mukabelelerin Hatim Duasını akabinde Yağmur Duasını yaptı.

Sincan Müftülüğü ilahi korosunun sunumundan sonra kürsiye çıkan TOPÇU Kadir suresi tefsir ve hadislerle bin aydan daha hayırlı Kadir gecesinin kadri kıymeti şerefi  üstünlüğü ile alakalı  vatandaşlara hitap ettikten sonra, Sincan’da Ramazan dolayısıyla okunan hatimlerin mukabelelerin duasını yaptı.

Akabinde kürsiden inen TOPÇU cemaate dönerek vatandaşlarla beraber ayakta Yağmur Duası yaptı.

TOPÇU; “Ya Rabbi, sevgili Peygamberimizin Kadir Gecesi’nde yaptığı dua ile sana yalvarıyoruz: ‘Allah’ım! Sen affedicisin, affetmeyi seversin. Bizi de affeyle.’ Sen bizim Mevla’mızsın, zalimlere karşı bize yardım eyle. Milletimize ve bütün Müslümanlara birlik ve beraberlik nasip eyle Ya Rabbi. Şu mübarek Kadir Gecesi hürmetine tüm mazlumlara, mağdurlara, evlerinden ve yurtlarından çıkarılmış mağdurlara kurtuluş nasip eyle. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı ve peygamberler şehri Kudüs’ü zalimlerin işgalinden en kısa zamanda kurtar Allah’ım. Milletimizi, İslam ümmetini ve tüm insanlığı yaşamış olduğumuz salgın hastalık illetinden muhafaza et Allah’ım. Ya Rabb; hastalarımıza şifa, dertlerimize deva, borçlularımıza edalar nasip eyle. Bu salgın hastalık sebebiyle vefat eden kardeşlerimize ve tüm geçmişlerimize rahmet eyle Allah’ım. Suya muhtaç beldelerimiz var, kuraklık yaşayan topraklarımıza rahmetinden bol ve bereketli yağmurlar ihsan eyle Allah’ım.” diyerek dua etti.

Sincan Belediyesi YouTube sayfasından canlı olarak yayınlanan Kadir gecesi özel programını camiye gelemeyen vatandaşlarımız da evin den takip ederek yapılan Hatim ve Yağmur duasına amin dediler.

DUYURU:

 İlçe Müftümüz Mevlüt TOPÇU 14 Mayıs 2021 Cuma günü Bayramın 2. Günü Cuma Namazı öncesi Ahmet Hamdi AKSEKİ camiinde Diyanet TV ekranlarından vatandaşlarımıza Cuma Vaazı yapacaktır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.