Sincan Ekspress Haber Sayfası

KAHRAMAN ORDUMUZA İTAFEN YAZILAN MEKTUPLAR

KAHRAMAN ORDUMUZA İTAFEN YAZILAN MEKTUPLAR
176 views
12 Mart 2021 - 23:48

Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün İstiklâl Marşı’mızın 100. Yılında “Kahraman Ordumuza” İthafen Düzenlediği Mektup Yazma Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler “İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100. Yıl Kutlamaları” düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100. Yıl Kutlamaları Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ayfer Yıldırım’ın konuşmaları ile başladı. Yıldırım konuşmasında, İstiklal Marşı’nın dün olduğu gibi bugün de ellerinde bayrak, dillerinde tekbirle vatanını savunan insanımızın üzerinde ittifak ettiği mümtaz bir metin, milli mutabakat metnimiz olduğunu vurgulayarak “Ülkemizin bekasını sürdürmenin, İslam coğrafyasındaki haksızlıkları, hukuksuzlukları, zulmü sona erdirmenin yolu, İstiklal Marşımızdaki o ruhu daima canlı tutmayı başarmaktan geçiyor. Samimi, sahici kişiliği, tertemiz ahlakı, mütevazılığı, ahde vefası ve dinine, milletine sadakati İstiklal Marşı´nda tecessüm eden Akif´in bu mirasını gelecek nesillere aktarmanın, onun düşünce ve ideallerini yaşatmak en büyük vazifemizdir.” dedi.

Yarışmaya dereceye giren ortokul kategorisinde 1. Kent Eğitim Koleji öğrencisi Belinay ÖZKAN, ikinciliği ve üçüncülüğü de Şehit Yakup Ortaokulu’ndan Büşra İLHAN ve Begüm BİLGİN kazandı.

Lise kategorisinde ise birinciliği Erkan Volkan Yiğit A.İ.H.L öğrencisi Nurbetül Zeynep AVCI kazandı. İkinci ise Özcan SABANCI M.T.A öğrencisi Maviyenur YORULMAZ ve yarışmanın üçüncüsü Özel Karacan Anadolu Lisesi öğrencisi Hüseyin DEMİRKIRAN oldu.

Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting
SON EKLENEN FİRMALAR
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.