Sincan Ekspress Haber Sayfası

KORONA SİNCAN’DA NEYİ ETKİLER Kİ.

KORONA SİNCAN’DA NEYİ ETKİLER Kİ.
SAFA HORAN( safahoran@sincanekspress.com )
443 views
17 Aralık 2020 - 23:31

Son ayların gündemi hiç değişmeyen Koronavirüs..

Koronavirüs hayatımızdan bir çok şey götürdü kabul ediyorum. Ekonomik, Ticari, Kültürel, Dini ve Sosyal vb. bir çok anlamda aylardır çok şeyi kaybettiğimiz bir dönem bu. Allah hepimizi bu zor günlerden bir an önce kurtarmayı nasip etsin.

Koronavirüs Sincan’da da bir çok alanda hayatımızı etkiledi. Ama sosyal olarak Sincanlıları etkilediği söylenemez.

Şuan hafta içi akşam 21.00 sokağa çıkma yasağı var tüm Türkiye de.. Sincan’da zaten saat sekiz dediğinde bırakın sadece sosyaliteyi bütün hayat bitiyor ki.. Sokağa çıkma yasağı nasıl etkilesin Sincanı..

Bazı vatandaşlar kısıtlamadan şikayet ediyor. “Sinemalar bile kapandı” Sincanlılar bu konuda şanslı.. Sincan’da 3 tane sinema mı varmı ki kapansın!!! Zaten Sincanlı vatandaşların büyük bir kısmında oturmuş bir sinema kültürü yoktu ki. Ayda bir yada iki ayda bir sinemaya değişiklik olsun diye giden insanlarız çoğumuz…

Akşam kısıtlamalarında sokağa çıkamamak niye sıkıntı olsunki. Zaten Sincan’da akşamları gidebilecek kaç tane mekan ya da ortam vardı. Sincan çay bahçeleriyle, kafelerle, bowling salonlarıyla, eğlence mekanlarıyla, yüzme havuzu, tiyatro ve konser salonları gibi mekanlarla doluydu da şimdi bu koronamı kısıtladı? Ayda yılda bir misafir gelecek, eş dost toplanacak ki akşam Elvankent, Eryaman gibi bölgelere gidelim. O yüzden Sincan sosyal yaşamı çok birşey kaybetmedi ki…

Avm’ler kapatıldı geçen dönem ve şimdide hes kodu giriş ve çıkış kontrollü. Sincan’da avm lere gidemiyoruz diye niye üzülelim. Zaten yok ki avm. Alışmadık ki avmlere gitmeye. Sincan için hiç kültür haline gelmedi ki avmler.  Çok lazımsa Optimum ve MetroMall ayda yılda bir ihtiyacımızı karşılardı. O da çok bişi kaybettirmedi.

Sincan canlı müzik yapan kaç tane mekan vardı ki şimdi bunun yokluğunu arayalım. Yıllardır sosyalite ihtiyacımızı gerektiğinde Etimesgut’ta karşıladık biz. O da çoğunlukla zorunlu hallerde..

Bu ilçeyi yönetenler bile cevap verebilir. Sosyal yaşamınız da Sincan’da  hangi mekanda oturuyorsunuz. Çay, kahve içtiğiniz veya misafirinizi ağırladığınız neresi var ki, kaç tane mekan var ki Sincan sınırlarında.

Zaten Belediyespor maçlarına gitmezdik ki biz maçlar seyircisiz oynanıyor diye üzülelim.

Yanii.

Yanisi şu.

Daha önce otel şehir yakıştırması vardı Sincan için. Ya şimdi?

Bizleri yönetenlere, Sincan ticaretine yön verenlere, Sincan’da yaşayan vatandaşa sesleniyorum. Bu korona biter. Ama Sincan bazı şeylerden mahrum kalmasın. Sokaklar cıvıl cıvıl insan kaynasın.

Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting
SON EKLENEN FİRMALAR
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.