Sincan Ekspress Haber Sayfası

KORONA SİNCAN’DA ORTA RİSKLİ

KORONA SİNCAN’DA ORTA RİSKLİ
351 views
03 Ocak 2021 - 23:49

Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan “Hayat Eve Sığar” uygulamasının daha önceki verilerine göre Ankara’da coronovirüs’ün en çok görüldüğü ilçeler arasında bulunan Sincan yüksek riskli bölge olarak belirtilmişti. Şu an ki verilere göre Sincan’da vaka sayılarının azalması nedeniyle orta riskli olarak gösteriliyor.

Mart ayından itibaren  ülkemizi olumsuz etkileyen Covid 19 virüs, normalleşme süreci ile birlikte bölge bölge etkilerini artırmaya başladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan”Hayat Eve Sığar” ” uygulamasıyla Coronovirüs haritalarını anlık olarak yayınlayan Sağlık Bakanlığı, riskli bölgeleri sokak sokak, mahalle mahalle gösteriyor.

Uygulamaya göre 17 mayıs itibariyle Sincan’da belli semtlerde yoğunlaşan Koronavirüs, Eylül ayında tüm Sincan’ı etkisi altına almıştı. Haritaya göre Mayıs ayında tüm Sincan’da tüm bölgeler yüksek riskli bölge olarak gösterilmişti.

Gün itibariyle “Hayat Eve Sığar” uygulamasının harita verilerine göre Sincan’da hemen hemen bütün bölgelerde orta riskli bölge olarak gösteriliyor.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Sincan’da da vaka sayılarının artması Sincan’da yaşayan vatandaşları tedirgin etmişti. Son dönemde ki verilere göre rahat bir nefes alan Sincan da yerel yönetimler vatandaşları sosyal mesafe ve maske konusunda uyardı.

01 EYLÜL 2020
17 MAYIS 2020
03.01.2021
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting
SON EKLENEN FİRMALAR
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.