Sincan Ekspress Haber Sayfası

MANSUR YAVAŞ’IN KATILDIĞI YAYIN, TWITCH TÜRKİYE REKORU KIRDI

MANSUR YAVAŞ’IN KATILDIĞI YAYIN, TWITCH TÜRKİYE REKORU KIRDI
Eren KILINÇARSLAN( erenkilincarslan@sincanekspress.com )
1994 yılında Ankara'da doğmuş olan Eren Kılınçarslan, aslen Etimesgut'lu olup, doğma büyüme Sincan'lıdır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerinin hepsini Sincan'da tamamlamış olup, lisans eğitimini Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresince okul arkadaşları ile birlikte mobil uygulamalar geliştirirek kendi projeleri üzerinde çalışmış, eğitiminin son senesinde Çayyolu'nda bir yazılım şirketinde işe başlamıştır. Profesyonel kariyer sürecinde oyun yazılımı, web geliştirme, blockchain gibi alanlarda kendini geliştirmiş ve bunlara yönelik projelerin içerisinde bulunmuştur. Askerliğini Ankara Jandarma Genel Komutanlığı'nda yedek subay olarak 2019 yılında tamamlamıştır. Şu anda kendi işletmesini yürüten Eren Kılınçarslan, elektronik cihaz danışmanlığı, sincanekspress.com teknolojik danışmanlığı yapmaktadır.
257 views
18 Mart 2021 - 5:20

Twitch canlı yayın platformunda, platformun önde gelen isimlerinden bir tanesi olan Pelin (Pqueen) Baynazoğlu’nun yayınına konuk olan Mansur Yavaş, yalnızca 1 dakika 37 saniyede, Twitch’in Türkiye anlık izlenme rekorunu kırdı.

14 Mart 2021 tarihinde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Twitch platformunda canlı yayınlara başlayacağını ve gençler ile buluşacağını, Twitter resmi hesabı üzerinden eğlenceli bir video ile duyurmuştu. Henüz kendi yayınlarına başlamadan, platforma giriş yapan Mansur Yavaş, platformun önde gelen isimlerinden “Pqueen” takma adını kullanan Pelin Baynazoğlu’nun yayınına konuk oldu.

Yaklaşık 1 saat süren yayında, Mansur Yavaş’ın kendi Twitter hesabından duyurduğu istatik verilerine göre, 362.223 maksimum anlık izleyiciye ulaşan yayın, 1 dakika 37 saniyede Twitch’in Türkiye’de yapılmış olan en yüksek izleyici yayın rekorunu kırmış bulundu. Yayın sonu 1.719.368 canlı izlemeye ulaşmış, yayının ortalama izleyici sayısı 306.431 kişi olarak hesaplanmıştır.

“YEŞİLİN BAŞKENTİ” PROJESİ

Yayın başlangıcında, Ankara için gerçekleştirilmek istenen bir proje duyuruldu. “Yeşilin Başkenti” adı altında duyurulan bu proje, Ankara’nın ilk aşamada 17 fidanlıkta, yaklaşık 100.000’e yakın fidanın dikilmesini amaçlıyor. Yayıncı Pelin Baynazoğlu, bu yayında kazanılan bütün gelirleri de, “Yeşilin Başkenti” projesi adına bağışta bulunmak amacıyla, bir “donate bar” (Bağış Hedefi Çubuğu) açtı. 30.000 TL olarak belirlenen hedefte, İlk 20 dakika içerisinde 10.000 TL’yi aşan bu hedefin, yayın sonu yaklaşık 22.000 TL kadarını tamamlamış bulunuyordu.

Yayın sonunda tüm izleyicilere ve ailelerine selamlar ileten Mansur Yavaş, bu platformu kullanan herkesin kendisi ile iletişime geçmesini istediğini, anlaşılmakta zorlanılan Z kuşağı gençlerinin belli bir yaşa geldiklerinin ve artık anlaşılması gerektiğinin üstüne basarak, onlara daha güzel hizmetler vermeye çalışacağını söyleyerek yayını sonlandırdı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.