Sincan Ekspress Haber Sayfası

MECLİS ÜYELERİ BELEDİYEYİ DENETLEYECEK..

MECLİS ÜYELERİ BELEDİYEYİ DENETLEYECEK..
211 views
23 Ocak 2021 - 6:42

Sincan Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı gündemde denetim komisyonu seçimi vardı. Belediye Meclisi her yıl ocak ayında olduğu gibi bir önceki yıla ait gelir ve gider hesaplarını incelemek için meclis üyelerinden bir denetim komisyonu kuruyor.

(5393 sayılı Belediye Kanununun 25. maddesi Belediye meclisi her Ocak ayı toplantısında belediyenin bir önceki yıl gelir ve giderleri ile hesap ve işlemlerinin denetimi için kendi üyeleri arasından gizli oyla ve üye sayısı üçten az beşten çok olmamak üzere bir denetim komisyonu oluşturur. hükmü gereğince Sincan Belediyesi’de Ocak ayı belediye meclis toplantısında belediye meclis üyelerinden bir denetim komisyonu kuruldu.

5 üyeden oluşan denetim komisyonu için gizli oylama yapıldı. Oylama sonucu Ak Parti Belediye Meclis üyelerinden Mustafa ÖZCAN 36 oy, Nihat YALÇIN 36 oy ve Melih GÜNDÜZ 37 oyla komisyona seçildi. Denetim Komisyonuna seçilen diğer iki üye ise İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Osman GÖVEN ve MHP Belediye Meclis Üyesi Mutlu BULUT oldu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.