Sincan Ekspress Haber Sayfası

MECLİSTEN NOTLAR

MECLİSTEN NOTLAR
SAFA HORAN( safahoran@sincanekspress.com )
271 views
08 Haziran 2021 - 1:20

Vacip oldu gene yazdık hatamız olursa şimdiden af ola…

Yola çıkış sloganımız Sincan.. Hani o çekişmelerin olduğu. Hani o laf kalabalığının olduğu.. Hani kraldan çok kralcının olduğu şirin ilçemiz SİNCAN..

Belediye meclis toplantıları vardı bu hafta Sincan’da..

 Halkın çok umursamadığı. Umursasa da kendine ait çok bir şey bulamadığı meclis toplantıları. 1. Oturumu 19 dakika. 2. Oturumu 9 dakika. 3. Oturumu 3 dakika süren belediye meclisi. Toplam da 1 saatte Sincan’ın bir aylık gündeminin konuşulduğu meclis toplantıları. 50’ye yakın meclis üyesinin katıldığı yada kimilerinin katılmadığı meclis toplantıları var bu hafta gündemim de.

Belediye meclis üyelerine sordum  neden kısa sürüyor bu toplantılar. Tek cevap var.. Gündem bu kadar. 3-5 başkanlık yazısı. Birkaç meclis üyesinin verdiği soru önergeleri. Gündeme ek olarak alınan birkaç fikir.

Düşünüyorum 50 ye yakın meclis üyesi var. halkın içinden gelen meclis üyeleri. İktidar veya muhalefet  ayırt etmiyorum. Dedim ya bizi temsil eden. Esnafın sorunlarını, vatandaşın isteklerini, Sincan’daki sorunları, sıkıntıları ve daha fazlası Sincan’ı geliştirecek ve güzelleştirecek projeleri gündeme getirmesi gereken meclis üyeleri.

Şimdi soruyorum onlara ben. Halkın içindesiniz. İç İçesiniz. Sincanlısınız,sahaya hakimsiniz. 50’ye yakın meclis üyesi hiç mi vatandaş sorunuyla karşılaşmıyor. Sincan’da hiç mi sorun yok.  Her şey bu kadar günlük gülistanlık mı bu ilçede. Anlamadım..  

Ben size şuanda 50 ye yakın gündem çıkartırım. Aklınız şaşar. Oturur ağlarsınız. Şunu unutmayın hiçbir zaman her şey yolunda olsa bile yaşayan bir dünyanın hiçbir zaman talebi ve isteği bitmez. İşin açığı ben Sincan’ın sorunlarının ya da Sincanlı’nın sorunlarının belediye meclisine yansıtıldığına inanmıyorum.

Her biriniz insan içinde bir gün geçirseniz elinizde en az 10 tane önerge olur meclise getireceğiniz.  Ama yok..

Muhalefete sordum neden böyle diye. Cevap “Oy çoğunluğu onlarda” oldu. Gündeme itirazlarınız için bu geçerli bahane olabilir. Ya projeler. Bundan sonra özellikle  takip edeceğim muhalefetin önergelerini.

İkitidardan sadece bir anlamlı ses geldi  mecliste. Ak Parti Grup Başkan Vekili  Yasemin Hanım’dan. Pandemi sürecinde esnaftan ilan ve reklam vergisi alınmasın diye. Tebrik ve teşekkür ediyorum kendisini.

Geçen ayda  İyi Parti’den Osman GÖVEN vermişti önergeyi” Esnafa destek verelim” diye.

İki ayda iki anlamlı önerge… SADECE…

Siz benim söylediklerimi yazamazsınız.

Toplantı öncesinde Belediye meclis üyeleri ile sohbet ederken geçen birkaç ilginç cümle var.  Meclis üyesi diyor ki mesleğimizle alay edercesine.. “Siz benim söylediklerimi yazamazsınız.” . Dönüp sormazlar mı adama. Sen bu kadar çok konuşulacak şey varda bunca yıldır neden konuşmuyorsun kürsüde…sen konuş, yazmaya değer mi değmez mi buna kamuoyu ve meslektaşlarım karar versin.  Hem konuşmayacaksın hem de yazamazsın diyerek küçük göreceksin. Açık çek.. sen o kürsüde ne istiyorsan konuşacaksın.. ben de tek tek ne konuştuysan yazacağım. Yazamazsam mesleği bırakacağım hatta ve hatta Sincan’ı bırakacağım. Ya konuşamazsan…..

BAŞKANIMA DİP NOTLAR

Belediye deyince Başkanı unutmak olmaz.  Söyleyeceklerim meclisle ilgili değil belki ama meclisi de bağlar. Başkanım ekibiniz, sahada ki belediye görevlileri, belediye meclis üyeleri ve hatta biz basın mensupları Sincan’ı, sokakları , esnafın isteklerini vb .talepleri ne kadar anlatabiliyorlar size bilmiyorum. Her geçen gün Sincan Belediyesi’nin vatandaştan uzaklaştırıldığı kanısı var sokakta.  Mecliste gündeme gelen emsal veya imar önergeleri esnafın ve vatandaşın gerçek sorunlarından uzak şeyler. Tekrar hatırlatıyorum Başkanım.”Her şey Sincan’se  biz varız. Sincan’a yapılacak her hizmette boynumuz kıldan ince.

MESLEKTAŞLARIMA..

Dediğim gibi her yiğidin yoğurt yemesi farklıdır. Nacizane fikrim inelim sahaya. Kalıp belediye vb .kurum haberlerini bir tarafa bırakıp, ekmeğini yediğimiz Sincan’ın gerçek sahibi olan vatandaşlarımızın sesi olalım. Biraz da Sincan siyasetine değil de Sincanlı’ya hizmet edelim.  Bu konuda Sincan için yan yana gelelim. Rekabetimizi sektör içinde yaparız nasıl olsa….

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.