Sincan Ekspress Haber Sayfası

OKULLAR’DA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR.

OKULLAR’DA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR.
258 views
24 Ocak 2021 - 4:56

Son günlerin gündeminden düşmeyen “YÜZ YÜZE EĞİTİM” konusunda Milli Eğitim Bakanlığı’ndan son dakika bir karar geldi. Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen karara göre özel eğitim kurumları ve kurslarda yüz yüze eğitimin başlaması için ilk adım atıldı. Kent Eğitim Koleji Kampüs Müdürü Ayşe DEMİR genelge ve uygulamaların nasıl olacağı konusunda bilgi verdi.

Kent Eğitim Koleji Kampüs Müdürü Ayşe DEMİR

Kent Eğitim Koleji Kampüs Müdürü Ayşe DEMİR, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan genelgeyi değerlendirerek, “Yayınlanan genelgeyle birlikte özel eğitim kurumları ve kurslarda yüz yüze eğitimin başlaması konusunda bir engel kalmadı. Genelgeye göre özel eğitim kurumu ve kurslara kayıtlı 8’inci ve 12’inci sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitime başlayabileceklerdir.” dedi.

Özel eğitim kurumları ve kursların 8’inci ve 12’inci sınıflar için bugün itibariyle yüz yüze eğitime başlayabileceklerini belirten Ayşe DEMİR, “Kent Eğitim Koleji olarak bu genelge kapsamında 1 Şubat itibariyle 8’inci ve 12’inci sınıflar için yüz yüze eğitime başlıyoruz. Sınavlara hazırlık grupları olarak bilinen 8’inci ve 12’inci sınıflar için büyük bir fırsattır ” dedi.

Kent Eğitim Koleji Kampüs Müdürü Ayşe DEMİR, özel okullar ve özel öğretim kurslarda genelgeyle covid-19 salgını ile ilgili verilen mücadele doğrultusunda maske, fiziki mesafe ve temizlik kuralları başta olmak bir çok hususundaki hassasiyetlere dikkat çekti.

Ayşe DEMİR, Kent Eğitim Koleji olarak yüz yüze eğitim için kurumlarında bütün önlemleri aldıklarını söyleyerek,” 8’inci ve 12’inci sınıf öğrencilerimiz gönül rahatlığıyla okullarına dönebilir. Velilerimiz de salgınla ilgili bütün önlemleri aldığımızdan emin olsun” dedi.

ÖĞRENCİLER SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARINDA İZİNLİ SAYILACAK

Kent Eğitim Koleji Ayşe DEMİR, ülkemizde kısıtlamalardan dolayı 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı var. Bu nedenle öğrencilerin ders programlarına bağlı olarak yüz yüze eğitim sebebiyle sokağa çıkma yasağında izinli sayılacaklarını söyledi.

UMARIM HASRET BİTER..

Ayşe DEMİR, eğitimcilere ve öğrencilere salgın için alınan önlemlere uyacakları konusunda güveninin tam olduğunu söyleyerek “Öğretmenler olarak bu kadar sıkıntılı süreçten sonra öğrencilerimizle tekrar bir araya gelecek olmanın heyecanı içerisindeyiz. Umarım bütün sıkıntılar geride kalır ve bütün öğrencilerimizle birlikte yüz yüze eğitim yapmaya başlarız ve bu hasret biter” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.