Sincan Ekspress Haber Sayfası

PEGASUS HACKLENDİ! SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

PEGASUS HACKLENDİ! SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU
Eren KILINÇARSLAN( erenkilincarslan@sincanekspress.com )
1994 yılında Ankara'da doğmuş olan Eren Kılınçarslan, aslen Etimesgut'lu olup, doğma büyüme Sincan'lıdır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerinin hepsini Sincan'da tamamlamış olup, lisans eğitimini Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresince okul arkadaşları ile birlikte mobil uygulamalar geliştirirek kendi projeleri üzerinde çalışmış, eğitiminin son senesinde Çayyolu'nda bir yazılım şirketinde işe başlamıştır. Profesyonel kariyer sürecinde oyun yazılımı, web geliştirme, blockchain gibi alanlarda kendini geliştirmiş ve bunlara yönelik projelerin içerisinde bulunmuştur. Askerliğini Ankara Jandarma Genel Komutanlığı'nda yedek subay olarak 2019 yılında tamamlamıştır. Şu anda kendi işletmesini yürüten Eren Kılınçarslan, elektronik cihaz danışmanlığı, sincanekspress.com teknolojik danışmanlığı yapmaktadır.
395 views
19 Mart 2021 - 22:35

Daha önce ismi duyulmamış olan “İllegal Platform” isimli grup, “flypgs.com” sitesini hackledi. Bu olay üzerine, Twitter ve Ekşi Sözlük gibi platformlarda, siteye giremeyen kullanıcılar başlıklar açıp, ekran görüntülerini paylaştılar.

Pegasus’dan bilet almak için siteye giren kullanıcılar, karşılarında siyah arkaplan üstüne yazılmış bir mesaj ve arkaplanda çalan bir Türkçe Rap şarkısı ile karşılaştılar. Bazı kullanıcılar siteye hala erişim sağlayabildiklerini dile getirirken, bazı kullanıcılar ise karşılaştıkları sayfanın ekran görüntülerini sosyal medyada paylaştılar.

Siteyi hackleyen grubun iletmek istediği mesaj içeriğinde, diğer hacker grupları ile kendilerinin anılmamasını ve kapitalist sisteme karşı durduklarını ön plana çıkardılar.

Mesaj içeriğinde şu sözler yer aldı:

“Bir ülkede fakirlerin, bebeklerin içeceği sütü, zenginlerin köpekleri içiyorsa o ülkede kapitalizm hakimdir. Bizler ne ayak takımı olan Anonymous ne de başka bir örgütün alt koluyuz. Biz illegalplatformuz. Adımızı saçma salak örgütlerle anmayın.”

Bu olay üzerine Pegasus şirketi Twitter resmi hesabı üzerinden, şu açıklamalarda bulundu;

“Şirketimiz hizmetlerine, sunucularına veya verilerine yönelik herhangi bir erişim veya girişim söz konusu değildir. Saldırı internet sitemize yönlendirme yapan servislere yönelik gerçekleştirilmiş olup en kısa sürede çözümü için gerekli çalışmalar yapılmıştır.”

Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting
SON EKLENEN FİRMALAR
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.