Sincan Ekspress Haber Sayfası

RAMAZANIN MANEVİ İKLİMİ

RAMAZANIN MANEVİ İKLİMİ
253 views
09 Mayıs 2021 - 1:38

2020 yılı Mart ayında başlayan ve bütün dünyayı etkisine alan Corona virüs salgını hayatın her alanını etkilediği gibi Din Hizmetlerini de etkiledi. Son iki yıldır yaşanan salgın tedbirleri kapsamında alınan bazı önlem ve kısıtlamalardan dolayı yapılamayan faaliyetler karşısında Sincan İlçe Müftülüğü vatandaşlara ulaşmak için çeşitli yöntemlere başvurdu.

Sincan İlçe Müftülüğü facebook sayfasından her hafta Pazartesi saat 11:00’de çevrim içi yapılan “Bir Konu Bir Konuk” programı ile birbirinden kıymetli konuklar ile güncel konular işlenerek vatandaşlarımızın sahih dini bilgilere ulaşması konusunda büyük bir eksiklik giderilmekte. Ayrıca her Cuma saat 14:30’da Microsoft Teams üzerinden hanım efendilere özel Online Cuma Sohbetleri düzenlenmekte.

Pandemi veya kısıtlama tedbirlerinden dolayı Müftülüğe gidemeyen vatandaşlar için ise 190 Alo Fetva hattında 10 Vaiz ve 2 Din Hizmetleri Uzmanıyla Ramazan boyunca saat 22:00’ye kadar vatandaşlarımızın çözüm noktasında sonuca ulaşamadığı konularda manevi destek veriliyor, Ayet, Hadis ve ulemanın içtihatları doğrultusunda sorulan fıkhi sorulara cevap veriliyor.

İlçe Müftüsü Mevlüt TOPÇU “Buruk bir sevinçle karşıladığımız Ramazan ayını vatandaşlarımızla birlikte en güzel şekilde manevi atmosferinden istifade ederek değerlendirebilmek için bir takım çözüm arayışlarına girdik ve günümüz şartlarına uyum sağlayarak çevrim içi programlarla vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gideriyoruz. İlçe Müftülüğü olarak devam ettirdiğimiz, “Bir Konu Bir Konuk” programından hariç her bir personelimiz cemaatiyle oluşturduğu çevrim içi grupları vasıtasıyla vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını ayrıca karşılamakta ve manevi boşlukları doldurmaktadır.” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.