Sincan Ekspress Haber Sayfası

ŞEHİT HARUN TURHAN’IN İSMİ SİNCAN’DA YAŞATILACAK

ŞEHİT HARUN TURHAN’IN İSMİ SİNCAN’DA YAŞATILACAK
690 views
09 Mart 2021 - 21:33

Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatı’nda teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Muharebe Astsubay Kıdemli Çavuş Harun TURHAN’ın ismi Sincan’da yaşatılacak.

Gara bölgesinde düzenlenen Pençe Kartal-2 Harekatı’nda şehit olan Muhabere Astsubay Kıdemli Çavuş Harun TURHAN’ın ismi Sincan’da yaşatılacak. Şehidimiz Harun TURHAN’ın baba ocağı olan ikamet ettiği sokağa ismi verilmesi düşünüldü. Fakat sokak isminin Şehit Ahmet DOĞAN olması sebebiyle vazgeçildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Çankaya CHP Meclis Üyesi Muzaffer KARA tarafından verilen önergeyle “Şehidimizin ailesinin ikamet ettiği Mareşal Çakmak Mahallesi Şehit Ahmet DOĞAN Sokağa bağlanan Özer Caddesi’nin isminin Şehit Harun TURHAN Caddesi olarak değiştirilmesi istendi.

Önergenin okunmasının ardından yapılan oylamada oy birliğiyle kabul edilen önergenin Cadde ve Sokak İsimleri Değişikliği Komisyonu’na gönderilmesi kararlaştırıldı.

ÖNERGE ÇANKAYA’ DAN GELDİ

Ayrıca önergenin Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis’inde bulunan Sincan Belediyesi Meclis Üyelerinden değil de bir Çankaya Belediye Meclis üyesi tarafından gelmesi dikkatlerden kaçmadı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.