Sincan Ekspress Haber Sayfası

SEVİMLİ BEBE’DEN ÇOCUK GİYİM DETAYLARI

SEVİMLİ BEBE’DEN ÇOCUK GİYİM DETAYLARI
232 views
08 Haziran 2021 - 21:58

Sincan Ekspress Haber Ekibi olarak esnaf ziyaretlerimiz esnasında Sevimli Bebe Giyim İşletmecisi Neslihan ÖZKAN’ın konuğu olduk. Neslihan ÖZKAN’la çocuk giyim üzerine sohbet gerçekleştirdik.

Pınarbaşı Mahallesi Yaşar Kemal Caddesi üzerinde bulunan Sevimli Bebe bölge de çocuk giyim ve aksesuarı  üzerine 4 yıldır hizmet veren bir mağaza.

Çocuk giyim ve aksesuarı olarak yüzlerce çeşidi bir araya getiren Sevimli Bebe İşletmecisi Neslihan ÖZKAN mağaza hakkında bilgiler verdi. Yaklaşık 600 metrekare üzerine kurulu olan mağaza yaklaşık 4 yıldır Yaşar Kemal Caddesinde hizmet verdiğini belirten ÖZKAN, “ bu bölgede insanlar bizi benimsedi, bizde müşterimizle mutluyuz” dedi.

Neslihan ÖZKAN, “tamamıyla 0-16 yaş grubuna hizmet verdiklerini ve bunun içinde mağazamızı bunun bilinciyle dizayn ettiklerini vurguladı. Müşterilerimiz ister hijyen isterse ortam anlamında diledikleri gibi ziyaret edebilirler” dedi.

KALİTELİ OLMALI

Çocuk giyim üzerine ilginç detaylar veren Neslihan ÖZKAN, anne ve babaların özellikle çocuk giyim alışverişlerinde dikkatli olmalarını  önerdi. “Ucuz alıyoruz derken tamamen alerjik ve naylon dokuma ürünler tercih etmemeli.Pamuklu kumaşlar tercih edilmeli. Özellikle aldıkları ürünlerin etiketlerindeki detay açıklamalara dikkat etmeliler. ” dedi.

Özkan, Çocuk giyim dünyasının çok geniş çeşitler veürüler barındırdığını belirterek “özellikle ucuz ürünlerden kaçınmalı, kaliteli ve markalı ürünler tercih edilmeli. Bu müşterilerimizin bütçesiyle alakalıda bir durum. O zaman da müşterilerimize mağazalardaki sezon sonu ürünleri tavsiye edebilirim” dedi.

Pandeminin ülkemizdeki bütün sektörleri etkilediği gibi çocuk giyim sektörünü de etkilediğini vurgulayan Sevimli Bebe İşletmecisi Neslihan ÖZKAN,” Pandemi bir kere insanlarda ki alışveriş algısını değiştirdi. Pandemiden bu yana insanlar çocuklarına eşofman, pijama gibi ev kullanımı ürünlere yöneldi. Eskiden bayramlar da çok yoğun bir talep alırdık. Fakat son bir senedir bayramlarda çocuklarımıza nadir olarak bayramlık verebiliyoruz. Bu ticaretin ötesinde çocukların bayramları buruk geçirmesini sağlıyor. Ve özel günler çocuklarda ki önemini yitiriyor. Sadece bayramlar değil. 19 Mayıs’ta eskiden okula giderken küçük müşterilerimizde ellerinde balon, Atatürk tişörtü almaya geldiklerinde o heyecanı ve mutluluğu görebiliyorduk. Maalesef pandemi bunları şimdilik elimizen aldı.” dedi.

Pandemi sürecinde vatandaşların alışveriş anlayışının değiştiği gibi alışveriş kanallarının da değiştiğini anlatan ÖZKAN, müşterilerimiz artık  uygulamalar ve sosyal medya üzerinden alışveriş yapmaya yöneldi. Bizlerde sosyal medya hesapları ve uygulamalar üzerinden satış yapıyoruz. Ama vatandaşlarımıza tavsiyemiz bu konuda çok dikkatli olmaları. Özellikle sosyal medyada sahte markalarla çok sık karşılaşılabilir. Bunlar çocuklarımızda alerji gibi rahatsızlıklara sebep olabilir. Ürünün kalitesiyle birlikte o ürünün hangi depo şartlarında muhafaza edildiği de önemli. O yüzden online alışverişte güvenilir işletmeleri tercih etmelerini öneriyorum” dedi.

Ziyaretimiz de yanınmızda bulunan gazetemiz Köşe Yazarı Psikoloji Danışmanı Yıldız Ebrar ULUĞ, siz değerli müşterilerimiz için Sevimli Bebe  Mağazasını yorumladı.

Mağazaya ilk girdiğinizde sarı ışıklar gözlerinizi alabilir. İçiniz bu ışığın güzelliğine kapılıp sevinçle alışveriş yapmaya başlıyor olabilirsiniz. Bu oldukça normal bir durumdur çünkü sarı renk sevincin, üretim ve verimliliğin rengidir. İnsana ilham verirken aynı zamanda sevinç ve coşku hissiyatına kapılmamızı sağlar. Aynı çocuklar gibi saf duygular benliğinizi kaplar.

Çocuk mağazasına girmeden önce sol tarafta minikler için rengarenk kıyafetler gözlerimizi kaplıyor. Bu özellikle çocukların çok seveceği ve ebeveynlerin ise ne alacağını şaşırdığı bir başlangıçtır. İçerisi ise tamamen nizamlı bir şekilde sırası ile dizilmiş kıyafetlerle dolu. Tam siz merakla içeriyi incelerken mağaza sahibinin güler yüzü ile karşılaşıyorsunuz. Size nasıl yardımcı olabileceğini sorarken aynı titizlikle istediğiniz yaş grubuna ait kıyafetlerin oraya gitmenizi sağlıyor. Çocuğunuza en uygun ve kaliteli kıyafetleri teker teker incelemenizi sağlıyor. İçerisinin oldukça geniş ve ferah olması insanın günümüz pandemi sürecinde rahatlamasını sağlıyor. Bir çocuk mağazasına yakışır şekilde rengarenk kıyafetlerin arasında istediğiniz modelde kıyafetinizi seçtikten sonra ürünler titizlikle paketleniyor.  Aynı zamanda müşteri ile ilgileniş tarzı, ürünlere olan hakimiyetin iyi olması mağazaya karşı insanda pozitif bir algı bırakmaktadır.

Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting
SON EKLENEN FİRMALAR
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.