Sincan Ekspress Haber Sayfası

SİNCAN BELEDİYESİ, AFAD VE KIZILAY İŞBİRLİĞİ İLE AFET EĞİTİMİ VERDİ

SİNCAN BELEDİYESİ, AFAD VE KIZILAY İŞBİRLİĞİ İLE AFET EĞİTİMİ VERDİ
155 views
04 Mart 2021 - 21:08

Sincan Belediyesi, AFAD ve Kızılay işbirliği ile çok önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Afet öncesi ve sonrasında neler yapıldığı kurulan çadırlarda uzmanlar eşliğinde halka anlatıldı. Etkinlikte vatandaşlara Sincan Belediyesi tarafından hazırlanan dezenfektan setleri dağıtıldı.

Sincan Belediyesi 2021 yılının afet eğitim yılı ilan edilmesinin ardından harekete geçti. Doğal afetlere karşı halkın bilinçlenmesi amacıyla AFAD ve Kızılay işbirliği ile eğitim verildi.

 Sincan Lale Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte afet öncesinde, afet sırasında ve sonrasında neler yapılması gerektiği uzmanlar eşliğinde vatandaşa anlatıldı. Afet hakkında bilgilendirici broşürler katılımcılara dağıtıldı. Ayrıca meydana kurulan dev ekranda İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan eğitim videoları gösterime sunuldu. Pandemi kurallarına riayet edilen eğitim çalışmasında bilinçlenmenin önemine vurgu yapıldı, afetlerin neden olacağı kayıpları en aza indirmek için neler yapılması gerektiği anlatıldı.

2020 yılının zor geçtiğini ifade eden Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, afetlere karşı önceden tedbir alınması gerektiğinin altını çizdi.  

AFAD ve Kızılay Herkese Sahip Çıkıyor

AFAD ve Kızılay’ın faaliyetlerine değinen Başkan Ercan,  “AFAD artık uluslararası çapta parmakla gösterilen bir yapı haline geldi. Kızılay da aynı şekilde. Dost ya da düşman demiyor herkese sahip çıkıyor. Biz de yerel yönetim olarak vatandaşlarımızın afetlerde kullanılan ekipmanları, cihazları daha yakından görmelerini istedik. Bu anlamda farkındalık oluşmasını sağlamak üzere böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. AFAD ve Kızılay da bizi yalnız bırakmadı. Sincan Belediyesi, AFAD ve Kızılay iş birliği içerisinde broşüründen görseline, çocuk resimli hikâye kitaplarına; depremde kullanılan ekipmanlara kadar birçok unsurun burada gösterimi, anlatımı yapıldı.” açıklamasında bulundu.

Etkinlikte vatandaşlara Sincan Belediyesi tarafından hazırlanan dezenfektan setleri dağıtıldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.