Sincan Ekspress Haber Sayfası

SİNCAN BELEDİYESİ ÇALIŞANLARI MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİNİ ALDI

SİNCAN BELEDİYESİ ÇALIŞANLARI MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİNİ ALDI
131 views
18 Haziran 2021 - 0:19

Sincan Belediyesi vatandaşlara daha kaliteli ve nitelikli hizmet vermek için personelin eğitimine büyük önem veriyor. Sahada; riskli ve tehlikeli işlerde çalışan personel gerekli eğitim ve sınav sonucunda  “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazandı. 518 personele mesleki yeterlilik belgeleri törenle verildi.

Sincan Belediyesi ve Mesleki Yeterlilik Kurumutarafından düzenlenen eğitim uygulamasında, riskli ve tehlikeli meslek alanlarında çalışan 572 belediye personeli önce teorik eğitimini tamamladı. Ardından belediye çalışanları sözlü ve yazılı sınavın ardından uluslararası geçerliliği olan mesleki yeterlilik belgesini almaya hak kazandı. Mesleki yeterlilik imtihanını geçen 518 belediye personeline belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Törene Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın yanı sıra AK Parti Sincan İlçe Başkanı Soner Arslanargun, Sinkent LTD. ŞTİ. Genel Müdürü Recep Sivri, MesYet Genel Müdürü Gökhan Şimşek ve birim müdürleri katıldı.

Başkan Ercan yaptığı konuşmada, “Sincan Belediyesi olarak işçilerimizin sağlığı ve güvenliğini sağlamak bizim en temel prensibimizdir. Çalışma arkadaşlarımızın mesleklerini icra ederken gerek güvenlikleri, gerekse yeterlilikleri için eğitim almalarına azami özen gösteriyoruz. Mesleki yeterlilik belgesi alan arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Hepimiz Sincan için çalışıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederim.” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından personellere belgeleri takdim edildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.