Sincan Ekspress Haber Sayfası

SİNCAN BELEDİYESİ DESTEK EKİPLERİ KASTAMONU’DA ÇALIŞMALARA BAŞLADI

SİNCAN BELEDİYESİ DESTEK EKİPLERİ KASTAMONU’DA ÇALIŞMALARA BAŞLADI
198 views
16 Ağustos 2021 - 19:11

Sel felaketinin vurduğu Kastamonu’ya destek için Sincan Belediyesinden gönderilen ekip, bölgedeki çalışmalarını yoğunlaştırdı. Gıda ve temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan yardım kolileri bölgeye ulaştı. Sincan Belediyesi ekipleri bir yandan gıda kolilerinin dağıtımını yaparken bir yandan da çok sayıda destek aracı ve iş makineleri ile çalışmalara destek veriyor. Ekipler arama kurtarma faaliyetlerine katılıyor, sel nedeniyle kapanan yollar temizleniyor.

Sincan Belediyesi yardım elini uzatmaya devam ediyor. Daha önce Muğla ve Antalya’da yangının kontrol altına alınabilmesi için seferber olan ekipler, şimdi sel felaketinin vurduğu Kastamonu’ya destek için bölgeye ulaştı.

Ekipler Gece Gündüz, Canla Başla Mücadele Veriyor

Selin vurduğu yollarda kısmi çökmeler meydana geldi. Suların taşıdığı kaya parçaları ve molozlar bazı yolları kapattı. Sincan Belediyesi ekipleri 1 damperli kamyon, 1 lowbet, 1 hidrolik kepçe ile Kastamonu’da çalışmalara başladı.  Selin yollara sürüklediği hafriyatın temizlenmesi ve kapanan yolların açılması için yoğun mücadele veriyor.

Ekipler bir yandan da bölgede devam eden arama kurtarma çalışmalarına da katılıyor. Ayrıca Sincan Belediyesine ait 1 damperli kamyon da Devrekani Belediyesine 1 ay süre ile tahsis edildi.

Sincan Belediyesi ekipleri selden etkilenen vatandaşlara yardım kolilerinin de dağıtımına başladı.  İlk etapta 250 gıda kolisi gönderildi, önümüzdeki günlerde 250 gıda kolisi daha bölgeye sevk edilecek.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.