Sincan Ekspress Haber Sayfası

SİNCAN BELEDİYESİ HAYIRSEVER İLE İHTİYAÇ SAHİBİNİ BİR ARAYA GETİRDİ

SİNCAN BELEDİYESİ HAYIRSEVER İLE İHTİYAÇ SAHİBİNİ BİR ARAYA GETİRDİ
299 views
10 Mart 2021 - 21:56

Sincan Belediyesi Yarım Elma Hayır Çarşısı ile ihtiyaç sahiplerine kucak açmaya devam ediyor. Hayırsever bir vatandaşın talebini yerine getirerek gönüllere dokunan Sincan Belediyesi, yapılan bağışla engelli çocuğa sürpriz yaptı. Eğitici-öğretici oyuncaklar alınan sevimli çocuğun mutluluğu görülmeye değerdi.

Sincan Belediyesi ilçe genelinde yardım seferberliğine devam ediyor. Her gün onlarca kişiye gıda ve temizlik kolileri, sıcak yemek, yakacak odun yardımı yapılıyor. Tüm bunların yanında Yarım Elma Hayır Çarşısı ile de yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Toplumsal dayanışma ruhunu arttırmak, belediyenin sosyal yardım alanında daha aktif ve daha hızlı işleyiş sağlayabilmesi adına Sincan Belediyesi Yarım Elma Hayır Çarşısı, 9 Eylül 2020 tarihinde hizmete girdi. Çarşı açılmasıyla birlikte yüzlerce kişinin gönlüne dokundu.

Engelli Çocuğun Mutluluğu Yürekleri Isıttı

Sincan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bir kez daha hayırsever vatandaş ile ihtiyaç sahibi arasında köprü oldu. Sincan’da yaşayan yardımsever vatandaş, Yarım Elma Hayır Çarşısı’na bir miktar bağışta bulundu. O bağış engelli çocuğun yüzünü güldürdü.

Ekipler aile ile iletişime geçerek çocuğun gelişimi için gerekli olan oyuncakları aldı ve bizzat evine götürüp yerleştirdi. Rengarenk oyun alanını karşısında gören sevimli çocuk, mutluluktan ne yapacağını şaşırdı. Yüzündeki gülümseme yürekleri ısıttı.

Hayır Çarşısı aracılığıyla ihtiyaç sahibi aileye gıda ve temizlik kolisi yardımında da bulunuldu. Aile, hayırseverler ile ihtiyaç sahibi arasında köprü olan Sincan Belediyesine teşekkür etti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.