Sincan Ekspress Haber Sayfası

SİNCAN BELEDİYESİNDEN PERSONELE HİZMET İÇİ EĞİTİM

SİNCAN BELEDİYESİNDEN PERSONELE HİZMET İÇİ EĞİTİM
450 views
24 Haziran 2020 - 19:26

Sincan Belediyesi vatandaşa hizmet yolunda önemli çalışmalar yürütüyor. Pandemi sonrası normalleşme döneminde de daha kaliteli, hızlı ve etkin hizmet sunabilmek için personele telekonferans yöntemiyle eğitim verildi. Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı Tuğba Dalkılıç’ın verdiği 2 günlük eğitime katılım yoğundu.

Kovid-19 salgını süresince tüm etkinlikleri dijital ortama taşıyan ve binlerce kişiye ulaşan Sincan Belediyesi, personellerine yönelik eğitimlere de ara vermeden devam ediyor. Pandemi sonrası normalleşme döneminde de belediyecilik hizmetlerinin vatandaşlara daha kaliteli, etkin ve verimli bir şekilde sunulabilmesi için belediye personeline “Stres Yönetimi”, “Duygusal Dayanıklılık”, “Kurumsal Motivasyon” ve “Etkili İletişim” konulu eğitimler verildi. Söz konusu eğitimler koronavirüs tedbirleri göz önüne alınarak telekonferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı Tuğba Dalkılıç stres ve stres yönetimi hakkında bilgi verdi. Stresin doğuştan getirilen bir özellik olduğunu anlatan Dalkılıç, başa çıkılamadığı takdirde sosyal hayatı sekteye uğratabileceğini ifade etti, hatta çeşitli hastalıklara sebep olabileceğini belirtti. Stresle başa çıkma yollarını anlatan Dalkılıç, günlük yaşamdan örnekler vererek eğitimi renklendirdi.

“Duygusal Dayanıklılık” konulu eğitim de verimli geçti. “Gerçeği kabullenmek, ders çıkarmak, anlam bulmak, olumlu tutum- disiplin ve çözüm üretmek” gibi duygusal dayanıklılığı geliştirmenin 5 temel yöntemini anlatan Dalkılıç, kişiler arası ilişkilerde empati kurmanın önemine dikkati çekti. Eğitimlerin ikinci gününde “Kurumsal Motivasyon” ve “Etkili İletişim” konuları masaya yatırıldı, Dalkılıç belediye personelinin sorularını da yanıtladı. Sohbet havasında geçen eğitimlerin belli aralıklarla devam edeceği belirtildi.

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, “Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek adına hizmet içi eğitimleri önemsiyoruz. Personelimiz ve kurumumuz için faydalı olacak hizmet içi eğitimlerimiz devam edecek. Katılım gösteren herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı. 

Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting
SON EKLENEN FİRMALAR
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.