Sincan Ekspress Haber Sayfası

SİNCAN BELEDİYESİ’NDEN ROBOTİK KODLAMA DERSLERİ

SİNCAN BELEDİYESİ’NDEN ROBOTİK KODLAMA DERSLERİ
344 views
15 Mayıs 2021 - 17:35

Sincan Belediyesi, pandemi ile birlikte kültür-sanat faaliyetlerini askıya almak yerine dijital platforma taşımıştı. Tam kapanma sürecinde içeriklere her geçen gün yenileri ekleniyor. Farklı ve özel içeriğiyle o etkinlikler, vatandaşın büyük beğenisini topluyor. Kültür, sanat ve eğitim içerikli videolar her yaştan vatandaşa hitap ediyor.

Hem çocukların hem de büyüklerin yeni şeyler öğrenmesi için birbirinden önemli konu ve konuklar özenle seçilerek dijital platformda yayınlanıyor. Çocuklara uzaktan eğitim, büyüklere ise keyifli zaman geçirme fırsatı sunuluyor. Çocuklar verimli ders çalışma tekniklerini öğreniyor. Uzaktan eğitim sürecinde evde kalmak zorunda olan çocuklar ve aileleri tiyatro gösterileriyle keyifli zaman geçiriyor.

Maker Atölyesi ve Robotik Kodlama Eğitimi

Dijital platformda çocuk gelişimi için son derece önemli olan etkinlikler düzenleniyor. Maker atölyesi ve robotik kodlama eğitimi bunlardan biri. Robotik kodlamaya giriş niteliğindeki maker atölyesi ile çevremizde çoğu zaman görmezden geldiğimiz kimi atık malzemelerle bir oyuncak nasıl yapılır, eğitmen eşliğinde çocuklara öğretiliyor. Erken yaşta kodlama eğitimi alan çocuklar; zihinsel gelişim, problem çözme becerisi, planlama, durumlar arası ilişki kurma ve yeni fikirler üretme konusunda kendini daha iyi geliştiriyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.