Sincan Ekspress Haber Sayfası

SİNCAN ESNAFI KAZANDI

SİNCAN ESNAFI KAZANDI
171 views
11 Ağustos 2021 - 21:57

Pandemi nedeniyle genel kurulu uzun süredir ertelenen Sincan Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi seçimli genel kurulu Pazar Günü Sincan Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Sincan siyasetinin ve esnafının yakından takip ettiği seçimde kazanan mevcut başkan İsmail ESER oldu.

Sincan Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi 40. Genel Kurulu’nu 8 Ağustos Pazar günü Sincan Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirdi.  İki adayın yarıştığı genel kurulda ipi göğüsleyen İsmail ESER oldu.

SEÇİMLERE REKOR KATILIM

Sincan Kapalı Spor Salonu’nda yapılan genel kurula emniyet güçleri geniş güvenlik önlemleri alırken genel kurul rekor bir katılımla 1036 esnaf oy kullandı. Pandemi kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilen genel kurulda oy kullanma işlemi akşam saat 17.00’ye kadar sürdü.

MALİ BİLANÇO ONAYLANDI

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan genel kurulda kooperatifin faaliyet raporu ve mali bilançolar okundu. Ve mali bilanço oy birliğiyle kabul edildi. Daha sonra kürsüye çıkan adaylar İsa YALÇIN ve İsmail ESER kürsüye çıkan genel kurula katılan esnaflara seslendi.

İSA YALÇIN, “HİZMET İÇİN TALİBİM”

Sincan Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı İsa YALÇIN kürsüde söz alarak, “Sincan esnafının isteklerini ve sorunlarını biliyoruz. Bu yüzden Sincan’a hizmet için adayız” dedi.

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR

Kürsüde söz alan Sincan Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail ESER Sincan esnafına seslendi. Eski başkan Halis ÇEVİK’i rahmetle anıyoruz diyerek söze başlayan İsmail ESER, “ 1989 yılından itibaren kooperatif yönetimindeyim. 1992 yılından beri de başkan vekiliyim. Bu güne kadar yaptığımız her şey Sincan’ın menfaatine yaptık. Bundan sonrada öyle olacak. Yetimin hakkını yemedik yedirmedikte. Bütün uygulamalarımızda mevzuata uygun hareket ettik. Mali durum olarak ta bölgede ilk sıralarda ve Türkiye’de ilk ona giren bir kooperatifiyiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.

629 OYLA İSMAİL ESER BAŞKAN SEÇİLDİ.

Yapılan konuşmaların ardından seçimlerde iki tarafında verdiği önergeyle kapalı oylama yapıldı. Akşam saat 17.00 ye kadar süren oy kullanma işleminin ardından oy sayım işlemi saat 19.00 kadar sürdü. Oyların sayılmasının ardından İsmail ESER toplam kullanılan 1036 oyun 629’unu alarak başkan  seçildi. Diğer aday İsa YALÇIN 398 oy alarak 231 oy farkla seçimleri kaybetti.

Sonuçların ardından kısa bir değerlendirme yapan Başkan İsmail ESER, “Sincan Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifimizin  genel kurulana katılan , katılamayan tüm esnafımıza şahsım ve yönetim kurulum adına çok teşekkür ederim . Devletimizin verdiği imkanları Kefalet Kooperatifimize üye tüm esnafımıza sunmak için şahsım yönetim kurulum ve personelim her zaman olduğu gibi bundan sonrada aktarmaya canla başla devam edeceğiz . Kazanan Sincan esnafı olmuştur .Bizlere hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Teskomb Genel Başkanım Abdulkadir AKGÜL ‘e ve tüm Esnaflarımıza teşekkür ederim” dedi.

KAHVALTIYA YOĞUN İLGİ

İsmail ESER, pazar günü Sincan Kapalı Spor Salonu’nda yapılan genel kurul öncesi Sincan Esnaf Sanatkarlar Kefalet ve Kredi  Kooperatifi önünde toplanan esnaflar için kahvaltı verdi. Çok sayıda esnafın katıldığı kahvaltıda esnaflarla tek tek ilgilenen İsmail ESER, kahvaltının ardından esnaflarla birlikte yürüyerek genel kurul salonuna geçti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.