Sincan Ekspress Haber Sayfası

SİNCAN İÇİN BİZ VARIZ

SİNCAN İÇİN BİZ VARIZ
290 views
15 Mayıs 2021 - 17:42

“Hayatın İçinde Küçük Bir Tebessümle Buluşuyoruz. Bir Minik Kalp İçin, İyi Ki Hep Birlikteyiz.”

Ramazan Ayı gelmesiyle birlikte sosyal medya ve whatshap hattımıza gelen yardım taleplerine kayıtsız kalamayan ekibimiz, kendi içlerinde koordine olarak Sincan içerisinde yardım talebinde bulunan aileleri ziyaret etti. Ziyaretlerde sıkıntıları dinleyen ekibimiz, bir çok yardım talebini yardım etmek isteyen vatandaşlara yönlendirirken , bir çok aileye yardım ulaştarımayı  başardı.

“Sincan İçin” Sloganıyla yayın hayatına başlayan Sincan Ekpsress ekibi olarak Ramazan Ayı gelmesiyle birlikte sosyal medya ve whatshapp  hattımıza ulaşan yardım taleplerini geri çevirmedi. 200 üzerinde aileyle bire bir iletişime geçen ekibimiz. Yardım taleplerinin bir kısmını tarafımıza ulaşan vatandaşlara yönlendiren ekibimiz, büyük bir kısmınıda kendi imkanlarıyla tedarik ederek ailelere ulaştırmaya devam ediyor.

Sincan Ekspress Haber Grubu Proje Koordinatörümüz Ömer SARUÇ, “Sincan İçin ne yapılabilir sorusuna cevap olarak yayın hayatına başlayan Sincan Ekspress “SİNCAN İÇİN” sloganıyla yola çıkmıştı. Sosyal medya hesaplarımızdan sürekli gelen yardım talepleri vardı. Bunları zaten dışarı yansıtmadan çözmeye çalışıyorduk. Fakat Ramazan Ayı gelmesi ile birlikte yoğunlaşan yardım taleplerine kayıtız kalamadık ve kendi içimizde gönüllülük esasıyla bir ekip kurduk. Çalışmalarda çok hızlı şekilde  büyüdü. Bu çalışmalarıda en kısa sürede farklı bir resmi platformda göreceksiniz.” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi,Sincan Belediyesi ve Türkiye Diyanet Vakfı gibi bir çok kurum ve kuruluşun yardımlara aralıksız devam ettiğini belirten Ömer SARUÇ, “Bizim çalışmalarımız onlara alternatif değil sadece onlara destek amaçlıdır. Bütün sorumluluğu onlara bırakıp kenara çekilmemeliyiz. Herkes kapısınının önünden sorumludur. Medya Grubumuz ve diğer çalışmalarımızla Sincan için yapılan herşeyin arkasında olacağımızı daha önde belirtmiştik. Bize destek olan başta Sincan Belediyesi ve Sincan Müftülüğümüz olmak üzere bütün kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz.”dedi.

Köşe  Yazarımız Burcu YILMAZ, “bu gün bir çok aileye ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Arkadaşlarımızla bir aileyi bir çocuğu daha sevindirmenin azmiyle çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Köşe Yazarımız Yıldız Ebrar ULUĞ  ise “Aileleri ziyaret ettikçe ve oradaki o masum çocukların mutluluğunu gördükçe çalışmalarımızın ne kadar yararlı olduğunu bir kez daha anladım. Birçok çocuk online eğitimden dolayı sıkıntı çekiyor. Bazılarının tableti olmasına rağmen evlerinde internetleri olmadığından dolayı eğitimlerine devam edemiyorlar. Devletimiz elinden geleni yapıyorken bizde çorbada tuzumuzun bulunmasını istedik. “ dedi.

Yazarımız Asuman KAHRAMAN “Sincan’da yapılan çalışmalarımızın kısa sürede çözüm sağlamasını görmek mutluluk verici. Resim defteri hediye ettiğiniz bir çocuğun ertesi gün sizin resminizi çizip göndermesi harika birşey.” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.