Sincan Ekspress Haber Sayfası

SİNCAN İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

SİNCAN İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ
250 views
16 Nisan 2021 - 1:22

Sincan Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısında 2020 Faaliyet Raporu görüşmelerinde kürsüye çıkarak gündeme dair eleştirilere cevap verdi.

SİNAN ŞAMİL SAM’I ŞARTLI VERDİM

MHP Sincan Belediyesi Meclis Üyesi Hamdi YILMAZ’ın Sinan Şamil Sam Spor Kompleksi’nin neden Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne devredildiği sorusuna cevap veren Sincan Belediye Başkanı Murat ERCAN, “Sinan Şamil Sam Spor Kompleksi hiçbir yere gitmedi. Aynı yerinde duruyor. Gençlik Spor Müdürlüğü’ne şartlı devrettik. Kimde olduğunun bir önemi yok Sincanlı gençler hizmet alacak önemli olanda bu” dedi.

ÇARŞI AVM İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPIYORUM

Çarşı AVM’si konusunda gelen bir soruya da konuşmasında yer veren Murat ERCAN, “Çarşı AVM inşaatı Sincan’ın yarayan kanasıdır. Gelinen noktada Sincan Belediyesi yetkisinde olmamasına rağmen elimizden geleni yapıyoruz. Camimizi Müftülük vasıtasıyla açtık. Şimdi gündemimizde otopark’ı var. Bakanlıkla istişarelerimiz ve çözüm odaklı görüşmelerimiz devam ediyor.” dedi.

HOBİ BAHÇELERİ YIKILMAK ZORUNDA

Meclis gündemine damga vuran konulardan biri olan hobi bahçelerinin yıkımı konusunda açıklama yapan Murat ERCAN, “hobi bahçeleri yıkılmak zorunda. Yapı izin belgesi olamayan hobi bahçeleri bakanlık kararıyla yıkılmak zorunda. mevzuat açık. Biz yıkmazsak bakanlık yıkımı kendi yapar ve yıkım maliyetlerini belediyemize fazlasıyla fatura eder. Buna direnmenin bir anlamı yok. Uygunsuz olan yerler yıkılacak ve yenisi yapılmasına müsaade edilmeyecektir. Bu bölgede bu konuda çalışma yapan bazı emlakçıların tezgahıdır.” dedi.

TUNA’NIN PROJELERİNİ BİTİRMEK GURURDUR

Sincan Belediyesi MHP Meclis Üyesi Hamdi YILMAZ’ın kendi projeniz yok Mustafa TUNA’nın projesidir eleştirisine de gülümseyerek cevap veren Başkan Murat ERCAN, bugün burada eleştirilen yada takdir gören bir çok proje bana ait. Ayrıca Mustafa TUNA’nın projelerine bitirmiş olmak bana gurur verir. Onun ya da benim bir önemi yok. Devlette devamlılık esastır. Amaç Sincan’a değer kazandırmaksa sizde söylediniz projeler gerçekleşiyor.” dedi.

TRANWAY’DA YANLIŞ ANLAŞILMA VAR.

Yol ve ulaşım hizmetleri ilçe belediyelerinin değil Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundadır. Seçim döneminde Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayımız Mehmet ÖZHASEKİ ile ortak projemizdir. Eğer büyükşehir belediyesini kazansaydık gerçekleşecekti. Fakat bu konu şu an Sincan Belediyesi yetkisinde bir konu değil.

SİNCAN’I GELECEĞE BİRLİKTE HAZIRLACAĞIZ

Faaliyet raporları hakkında raporları ile ilgili konuşan Sincan Belediye Başkanı Murat ERCAN, “her sene olduğu gibi bu senede belediye faaliyetlerini değerlendiriyoruz. Fakat 2020 dönemi pandemi nedeniyle daha hızlı karar verip, daha hızlı uygulama isteyen bir yıldı. Hepimiz insanız. Hatamızda olacak, eksiğimizde olacak. Burda konuşulan konuları yıl içerisinde müdürlük bazında da faaliyet bazında da birlikte değerlendiririz. Sizlerle istişare içinde hatalarımız ve eksiklerimizi gidermeye çalışacağımızdan şüpheniz olmasın. Hep birlikte Sincan’ın daha ileri bir seviyede olması için neler yapılabilir bunu konuşalım” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.