Sincan Ekspress Haber Sayfası

SİNCAN MİLLİ EĞİTİM PROJE AÇILIŞ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ.

SİNCAN MİLLİ EĞİTİM PROJE AÇILIŞ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ.
130 views
29 Ocak 2021 - 21:31

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 2020 Yılı Erasmus+ KA202 Mesleki Eğitimde Stratejik Ortaklıklar kapsamında kabul edilen “Innovative and Smart Maintenance in Solar Energy Systems” isimli projesinin açılış toplantısı, tüm proje ortaklarının katılımıyla 29 Ocak Perşembe günü online olarak gerçekleştirildi.

Pandemi şartları nedeniyle çevrimiçi gerçekleştirilen toplantıda öncelikle Kurumumuz adına proje ekibimiz tarafından projenin ana başlıkları, faaliyetleri, çıktıları, ulus ötesi toplantıları, eğitim faaliyetleri, ortak kurumların görevleri, yaygınlaştırma faaliyetleri ve finansal süreçlerle ilgili bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi. Daha sonra tüm ortak kurumlar, diğer ortaklara tanıtmak üzere kendi kurumlarının sunumlarını gerçekleştirdiler. Böylece proje faaliyetlerine tüm ortak kurumların da katılımıyla birlikte başlanmış oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, projenin tüm ortak kurum ve kuruluşlarlar, bu kurum ve kuruluşların bütün paydaşlarına hayırlı olmasını diliyerek tüm kurumlara başarılı bir proje süreci diledi.

Güneş Enerji Sistemlerinde Yeni Bir Dönem Başlıyor

Proje kapsamında Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde; Türkiye, İngiltere, Fransa ve Yunanistan’dan ortakların katılımıyla, Güneş Enerjisi Sistemleri ve Yapay Zekâ Uygulamaları bir araya geliyor. Proje faaliyetleriyle birlikte Güneş Enerji Sistemlerinin çalışması sırasında oluşabilecek arıza ve aksaklıkların, yapay zekâ teknolojileriyle önceden tespitini gerçekleştirebilecek bir altyapı hazırlanacak. Bu öngörücü sistemi oluşturduktan sonra gerek mesleki ve teknik eğitimin ortaöğretim kademesinde, gerek yükseköğretim kademelerinde, gerekse organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren işletmeler seviyesinde bakım, onarım ve planlama işlemlerine yönelik eğitimler düzenlenecek. Projenin çıktıları tüm ortak ülkelerde yaygınlaştırılarak, projenin yaygın etkisine katkı sağlanacak.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.