Sincan Ekspress Haber Sayfası

SİNCAN MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN “GENÇLİĞE DEĞER PROJESİ”

SİNCAN MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN “GENÇLİĞE DEĞER PROJESİ”
221 views
18 Mart 2021 - 22:49

Diyanet İşleri Başkanlığınca yürütülen hizmet alanlarından biri olan “Gençlik” konusunda bir faaliyet daha gerçekleştirilerek “Personel Bilgilendirme Semineri” yapıldı.

İlçe Müftülüğümüz tarafından İmam Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur’an Kursu Öğreticilerine yönelik yapılan seminere İlçe Müftümüz Mevlüt TOPÇU, Başkanlık Vaizi Nurullah KARAKAŞ, Şube Müdürümüz İlyas HENNEP, P.D.R. Uzmanı Seyyid ŞİŞMAN, Din Hizmetleri Uzmanı ve Sincan Gençlik Koordinatörü Mehmet PAZARLIKLI katıldı.

Din Hizmetleri Uzmanımız Mehmet PAZARLIKLI’nın moderatörlüğünü yaptığı 3 günlük seminer programında açış konuşmasını Şube Müdürümüz İlyas HENNEP yaparak programla alakalı ön bilgilendirme yaptı.

İlçe Müftümüz Mevlüt TOPÇU “Rabbim şifalar versin çok şükür bugün hayırlı haberlerini aldığımız Muhterem Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali ERBAŞ Hocamızın özellikle üzerinde durduğu ve takip ettiği “Gençlik” konusunda, birbirinden kıymetli ve alanında uzman hocalarımızla bu programda bir araya gelmek ve siz değerli personelimize böyle faydalı bir seminer vermek hem sizler hem de bizler için çok önemlidir.

Sincan’da çok şükür yeni ve sağlam bir ekiple Gençlik faaliyetlerine eskisinden daha hızlı ve planlı bir şekilde organize olarak hizmetlere devam ediyoruz.

Sincanımıza kazandırdığımız 3 gençlik merkezi ve yapılan pek çok faaliyetle alakalı olarak vatandaşlarımızdan olumlu dönüşler alıyoruz. Buna bağlı olarak bölgesel olan pek çok hizmeti Sincan geneline yayarak faydalı projelerden bütün personelimizin ve vatandaşlarımızın istifade etmesini sağladık.

“Gençliğe Değer Projesi”nde sizlerin gayretlerini yakından takip ediyor ve özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Seminerin ilk gününde Din Hizmetleri Uzmanı Mehmet PAZARLIKLI’nın *“Diyanet İşleri Başkanlığı Gençlik Çalışmaları ve Liderlik”* konulu sunumundan sonra, yine Din Hizmetleri Uzmanı Muhammed Ali KAPLAN tarafından *“Gençlerle Etkili İletişim ve Gençlere Ulaşma Stratejileri”* konulu sunum yapıldı.

İlk günün ardından P.D.R. Uzmanı Seyyid ŞİŞMAN’ın *“Ergenlik Psikolojisi ve Yaklaşımlar”* konulu sunumundan sonra ara verilen program yine Seyyid ŞİŞMAN’ın *“Dezavantajlı Gruplara Yönelik İletişim ve Problem Çözme Yöntemleri”* sunumlarıyla 2. gün sona erdi.

Seminerin 3. gününde Din Hizmetleri Uzmanı Mehmet PAZARLIKLI’nın *“Liderlik ve Takım Çalışması”* konulu sunumu ve Başkanlık Vaizi Nurullah KARAKAŞ’ın *“Gençlik Dönemi Dini Krizler ve Din Eğitimi”* konulu sunumlarından sonra seminer sona erdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.