Sincan Ekspress Haber Sayfası

SİNCAN’DA BİR ÇOK OKULA”eTwinning 2019 Kalite Etiketi”VERİLDİ.

SİNCAN’DA BİR ÇOK OKULA”eTwinning 2019 Kalite Etiketi”VERİLDİ.
331 views
12 Aralık 2020 - 1:35

Sincan’da okullarda yürütülen eTwinning proje çalışmaları kapsamında, “eTwinning 2019 Kalite Etiketi” ödül töreni düzenlendi.

2019 yılında eTwinning projesi yürüten ve Ulusal Kalite ve Avrupa Etiketi almaya hak kazanan öğretmenler ile ‘eTwinning Okul Etiketi’ almaya hak kazanan okullara ödüllerini 4 Aralık’ta düzenlenen törenle verildi. Sincan Kaymakamlığı konferans salonunda düzenlenen törene; Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Şube Müdürü Şerifhanım Usta, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla yürütülen eTwinning projesinde ulusal düzeyde yürütülen projeler ‘Ulusal Kalite Etiketi’; Avrupa ortaklı yürütülen projeler ise; ‘Avrupa Kalite Etiketi’ ile ödüllendiriliyor.

Sincan’da 2019 yılında eTwinning projesi yürüten ve başvuru yapan öğretmenlerden 33’ü Ulusal Kalite Etiketi; 28’i ise Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazandı. eTwinning konusunda başarılı 12 okul ise Merkezi Brüksel’de olan eTwinning Merkezi Destek Servisi tarafından, ‘eTwinning Kalite Okul Etiketi’ ile ödüllendirilirken, 9 okul ise “eTwinning Okulu” ünvanı ile ödüllendirildi.

Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, içinde bulundukları zorlu süreçte değerli çalışmaları yapan öğretmenleri tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, eTwinning projelerinde artışların yüzde bin 250’lilere kadar yükseldiğini ifade ederek şöyle konuştu: “eTwinning projeleri konusunda hemen hemen her okulda her ilde belirli bir takım çalışmalar yapılıyor. İlçemizde Avrupa kalite ödüllerinde gerekse ulusal bazdaki çalışmalarda bu projeler katlanarak her yıl bir adım daha ileriye gidilmesi çıtanın çok hızlı bir şekilde yükseltilmesi gerçekten beni mutlu etti. Ben projelere destek veren okul müdürlerimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. En son 2020 yılında bu projelerdeki başarı artışımız yüzde beş yüz yetmiş sekiz’lere kadar çıktı. Bu gerçekten mutluluk verici bir olaydır. Bu da bize bir daha gösterdi ki hiçbir başarı tesadüfle gelmez. Yürütülen çalışmaların meyvelerini toplamaya başlamış olmak; böylesine güzel ve gurur verici bir ödül töreninde siz değerli idareci ve öğretmenlerimizle bir arada olmak bizler için büyük bir gurur. Bu güzel başarıda emeği olan tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

Daha sonra Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük ve ilçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, ödül alan okul yöneticilerine ve öğretmenlere kalite etiketlerinin takdim edilmesi ile program son buldu.

“eTwinning School Olmaya Hak Kazanan Okullarımız”
– 100. Yıl İlkokulu
– Zümrüt Anaokulu
– Bucuk İlkokulu
– Sincan İMKB İlkokulu
– Melikşah İlkokulu
– Osman Ünyazıcı İlkokulu
– Fatih Anaokulu
– Sincan Lale Anaokulu
– Yenikent İlkokulu

Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting
SON EKLENEN FİRMALAR
Sobe KokoreçFree Shoutcast HostingRadio Stream Hosting

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.