Sincan Ekspress Haber Sayfası

SİNCAN’DA KURBAN PAZARLARI KURULDU

SİNCAN’DA KURBAN PAZARLARI KURULDU
101 views
07 Temmuz 2021 - 3:09

Sincan Belediyesi kurban pazarları kuruldu. 20 Temmuz’da başlayacak Kurban Bayramı öncesi kurbanlıklar geldi, satışlar başladı. Sincan Belediyesi ekipleri 2 kurban pazarında gerekli tüm önlemleri aldı. Vatandaşlar gönül rahatlığı ile pazarlarda alışveriş yapabilecek.

Sincan Belediyesi her bayramda olduğu gibi bu sene Kurban Bayramı öncesinde de hazırlıklara başladı. Ekipler vatandaşların bayramı huzur içinde geçirmesi için sahada tam kadro çalışıyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Yenikent ve Çimşit Kurban pazarlarında hummalı bir temizlik yaptı. Gerekli bakımlar yapıldı, eksiklikler giderildi. Kurban satış yerleri Sincan Kurban Komisyonu gözetiminde kura yöntemi ile vatandaşlara dağıtıldı. Salgın tedbirleri kapsamında gerekli tüm önlemler alınan kurban pazarlarında satışlar başladı. Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan Çimşit Kurban pazarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ekipler Bayramda da Sahada Olacak

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden 7 veteriner bayram da dahil olmak üzere kurban pazarlarında vatandaşa hizmet veriyor. Zabıta ekipleri de kurban pazarlarında denetim yapıyor. Ekipler bayramda kaçak kesimlerin önüne geçmek için mesaiye devam edecek, vatandaşlar uyarılacak.

Kesim Yapılırken Vatandaş SMS ile Bilgilendiriliyor

Kurban pazarlarına kurulan sistem ile bayramda kesim yapılırken vatandaş saatlerce sıra beklemek zorunda kalmıyor. Kesim işlemi randevu ile gerçekleşiyor. Sıra numarası verilen vatandaş, randevu saati gelince SMS ile bilgilendirilerek kesim alanına gitmesi sağlanıyor. Ayrıca canlı yayın kameraları ile kurban pazarları izlenebiliyor, alandaki LED ekranlarla sıra takibi yapılıyor. Vatandaşların talebi doğrultusunda kesim bayramın ikinci ve üçüncü günü de devam edecek.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.